Aký ľahký kočik do 500 eur je vhodný pre júnové dieťa?

Zodpovedané
9. mar 2022

Ahoj,

hľadám dobrý kočík pre júnove bábätko.

Požiadavky:

  • terén bude viac menej mesto,
  • ľahký, keďže ho budem hore dole nakladať do auta,
  • nevŕzgajúci,
  • dvojkombinácia kompatibilná s vajíčkom Cybex,
  • do 400 - 500 eur,
  • páčia sa mi vaničky, ktoré sú do oblúka - napríklad Junama.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem za odpoveď

Ahoj,

oválne hlboké vaničky majú skôr poľské kočíky, ktoré sú ale pomerne ťažké. Väčšinou majú okolo 14 - 15 kg a na každodenné skladanie do auta sú nič moc. Medzi tie ľahšie patrí napríklad Bebetto Luca. Má 13,5 kg. Vďaka odpruženiu a nafukovacím kolesám zvládne aj terén. Jazda s ním je ľahká a celkovo je dobre manipulovateľný.

Ak by si netrvala na oválnejšom vzhľade hlbokej vaničky, tak s pekným dizajnom je napríklad aj model Zopa Move. Ten má hmotnosť 10 kg. Ďalej má jednoduché zloženie, super skladnosť, nastaviteľnú rukoväť, predlžovaciu striešku a veľký nákupný košík. Kolesá majú gumové s odpružením, ktoré je skôr mierne, ale do mesta bude plne dostačujúce.

Medzi ľahšie kočíky patrí aj Espiro Only, ktorý má 11 kg a nájdeš u neho nafukovacie kolesá s dobrým odpružením.

Ďalej sa pozri aj na Joie Versatrax.

Všetky kočíky sú kompatibilné s vajíčkom značky Cybex. Ja osobne by som išla do Zopa Move alebo Espiro Only z dôvodu nízkej hmotnosti a podareného dizajnu.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znovu napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia