Aký pohodlný športový kočík po trojkombinácii pre 6m? Páčia sa mi Elodie Mondo, Joolz Hub, Cybex Priam... do 500€

Zodpovedané
15. júl 2020

Dobrý deň,

bola by som rada, keby ste mi dali tip na dobrý športový kočík.

Dobrý podvozok, ktorý nehrká, nevŕzga. Chodíme viac menej po meste, parku ale chodníky sú v zlom stave, dosť nerovnosti. Dostatočne dlhá strieška, aby som nekupovala nejakú dodatočnú. Aby mal aj pozíciu v ľahu. Vhodný aj na zimu. Pohodlný, nie tvrdý. Malý má zatiaľ 4 mesiace, ale od pol roka chcem prejsť na športový.

Páčia sa mi kočíky Elodie Details Mondo, Joolz Hub, Cybex Priam - ale cena by bola fajn 400€ max. 500€, a tie dva sú drahšie...ďakujem

Ahoj,

musím povedať, že ma trochu zaráža výber. Všetky tri tebou spomínané modelu sú pekné a štýlové - to ich asi aj spája.
Na druhú stranu, sú to naozaj rozličné typy a funkcionality, takže je trochu ťažké z toho rozhodnúť, čo vlastne chceš a potrebuješ. Ale rozumiem, že nejakú štýlovku by to chcelo 😉

ED Mondo je kočík ultrakompaktný (takže rozumej aj malý a funkčne zjednodušený). Takže naj naozaj na cestovanie a to aj lietadlom a potom jednoduché nenáročné prechádzky v meste, po chodníkoch, po obchodoch.
Na nič viac by som nejaký výkon od modelu ako tento nečakala - je to proste kočík cestovný. Môžeš ho používať od 6 mesiacov. Ide do ľahu, ale na druhú stranu, nie je ani otočný, takže ako jediný kočík pre bábätko to možno bude trochu zvláštna voľba. A na zimu absolútne určený nie je. Naopak, ako príležitostná a cestovná voľba, prípadne ako kočík čo berieš do auta, je to veľmi pekný výber.

Elodie Details Mondo

Joolz Hub je v tomto prípade vhodnejší - je síce menší, ale plne otočný, ide do ľahu, je polstrovaný a s veľkou strieškou. A jazdne je veľmi príjemný, nie je tvrdý. Ja by som sa orientovala na niečo také.

Joolz Hub+

A ak ti nevyhovuje cena, odporučím kuk na podobné typy - ako Easywalker Charley - aj keď kolieska má menšie, inak je veľmi schopný.

Easywalker Charley

Prípadne väčší no aj do snehu vhodnejší Mutsy Nio.

Mutsy Nio

Ak aj neotočnosť je pre teba ok, tak Mutsy Nexo by bol určite zaujímavý a štýlový kandidát dostupný aj cenou.

Mutsy Nexo

Quinny Zapp Flex Plus je tiež ľahšia alebo zaujímavá štýlovka, čo si myslím že by naozaj mohla zaujať.

Quinny Zapp Flex

Cybex Priam je jednoznačne iný, už naozaj väčší model a toľko aj pre značku a štýl, stojí. Je to ale tvrdší kočík, takže ak rátaš s odpružením, tu toho moc nebude. Väčšie kolesá a priestranný sedák, prípadne aj ťahanie kočíka po dvoch kolesách je tu ale plus, takže ak by ti tento kočík stále imponoval, odporučím sa po ňom pozrieť v bazáriku. Nájdeš ho tam jednoznačne aj v dostupnejšej cene.

Cybex Priam 3

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli