Elodie Details Mondo, Cybex Coya a Bugaboo Butterfly. Ktorý je najskladnejší?

Zodpovedané
2. sep 2023

Ahoj,

páčia sa mi kočíky Elodie Details Mondo, Cybex Coya a Bugaboo Butterfly.

Ktorý je najskladnejší, má najkvalitnejšie kolesá a dá sa po zložení nosiť v ruksaku?

Ďakujem

Ahoj,

skladnosťou a ani materiálom kolies sa veľmi neodlišujú. Je potrebné si všímať iné parametre, ktoré ich od seba odlišujú.

Pri kočíkoch Elodie Details Mondo a Cybex Coya máš možnosť polohovania chrbtovej opierky do takmer úplného ľahu. Bugaboo Butterfly ponúka iba tzv. poloľah (150 stupňov).

Elodie Details Mondo je cestovný typ kočíka s možnosťou zloženia do kompaktnej veľkosti príručnej batožiny. Je vhodný pre nižších a stredne vysokých rodičov na cestovanie, časté presuny autom, ale je to aj kompaktnejší mestský kočík. Jeho mechanické odpruženie je celkovo tvrdé. Dalo by sa povedať, že ho skoro ani neucítiš. Má však priestranný nákupný košík s nosnosťou 5 kg s uzatvárateľnou vložnou taškou, ktorú je možné premeniť na batoh.

Cybex Coya je kočík s luxusným dizajnom a kompaktným rozmerom po zložení do veľkosti príručnej batožiny. Je vhodný na cestovanie, časté presuny autom a aj ako mestský kočík podobne ako Bugaboo Butterfly.

  • Coya – má časť chrbtovej opierky tvorenú pevnou vetracou sieťkou, ktorá v horúcich letných dňoch umožňuje príjemné odvetrávanie. No jej textílie na slnku rýchlo blednú, pretože sú vyrobené z nových eko-látok (kamarátka ich po návrate z dovolenky, hneď aj posielala na reklamáciu).
  • Butterfly – má zase výhodu mäkkej a vyberateľnej vložky.

Obidva majú zabudovaný integrovaný ramenný pás pre ľahký prenos na ramene. Ich dvojité odpruženie všetkých kolies je znateľnejšie oproti Elodie.

Všetky môžeš po zložení nosiť v ruksaku.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally