Aký športiak so skejtom pre vysokých rodičov?

Zodpovedané
6. mar 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík pre ročnú dcérku. Rada by som k nemu pripojila skejtík pre 2,5 ročnú. Problémom však je, že sme s manželom vysokí (178 a 189) a do kočíkov už aj bez skejtu "kopeme".

Kde je priestor na skejt väčší?

Ideálne by bolo, ak by to nebolo korýtko (aj deti máme väčšie). Mal by zvládnuť rozbité chodníky, mal by byť praktický a skladný.

Ďakujem

Ahoj,

asi Ťa nepoteším, ale bohužiaľ nie je žiadny kočík, u ktorého by skejt trochu neprekážal v chôdzi. Najlepšie je vybrať taký, ktorý má 2 väčšie kolesá. Nohou sa tak pohodlne dostaneš pod neho a chôdzu to obmedzí najmenej. Ďalej je dôležité pri výbere športiaka, aby jeho rukoväť išla nastaviť čo najvyššie. Ideálne okolo 115 cm. Čím vyššie sa dá nastaviť rukoväť, tým väčší vzniká priestor pre nohy.

Tým, že ste obaja vyšší a máte aj väčšie deti, tak by kočík mal byť dostatočne priestranný, to spĺňajú kočíky značky Gesslein. Cena teda zodpovedá kvalite, takže si trochu priplatíš. Môže to byť konkrétne Gesslein Indy Comfort (Classic). Je kvalitne odpružený, obojsmerný, má 12,7 kg hmotnosť a veľké rozmery aj pre väčšie dieťa. Ložná plocha má 96 cm a na šírku 34 cm. Ďalej má bezúdržbové gumové kolesá, prehadzovaciu rukoväť, ktorú nastavíš až do výšky 117 cm.

Ďalej to môže byť Baby Jogger City Premier, ktorý je tiež obojsmerný, s gumovými kolesami a má necelých 13 kg. Sedenie má síce korýtkové, ale je naozaj priestranný. Jeho ložná plocha má 104,5 cm. Rukoväť nastavíš do výšky cca 112,5 cm, čo je už minimálny rozdiel.

Alebo Expander Vivo s nafukovacími kolesami, ktorý má tiež 13 kg, veľké rozmery - ložná plocha má 96 cm. Rukoväť nastavíš až do výšky 119 cm. Nevýhodou je však nižšia nosnosť.

Pokiaľ Ti nevadí trojkolka, tak super voľbou bude aj Baby Jogger City Elite 2, ktorý ponúka jedny z najväčších rozmerov na trhu. So svojimi 11,6 kg patrí medzi ľahšie kočíky. Kolesá má bezúdržbové a všetky odpružené. Športový sedák má 40 cm na šírku a ložná plocha má 100 cm. Ďalej má vyššie položenú striešku, takže sa do neho zmestí aj väčšie dieťa a stále má dosť miesta nad hlavou. Rukoväť nastavíš do výšky 115 cm.

Alebo ešte viac terénnejšia verzia TFK Mono, ktorá má už 15 kg, ale ponúka tiež veľké rozmery a jeho rukoväť nastavíš až do výšky 122 cm.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte nejakú otázku, neváhaj mi znovu napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia