Aký športový kočík odporúčaš do náročného terénu?

Zodpovedané
29. júl 2022

Ahoj,

potrebovala by som poradiť športový kočík pre 11-mesačného syna do náročného terénu (makadamové cesty a chodníky). Mal by byť ľahší a spratnejší, keďže veľa cestujem autom. Najlepšie s väčšou strieškou pre pokojný spánok a nech sa dá dať do úplného ľahu. Nosnosť aspoň do tých 22 kg. Cena maximálne 450 - 500 €.

Aký kočík vieš poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

ak nevadí bazárový model, tak odporúčam model Bumbleride Indie. Je to skladný a ľahký model. Pritom má vysokú až 24.9 kg nosnosť sedadla. Jeho nafukovacie 30 cm pneumatiky prirodzene pružia. K tomu má zadné odpruženie kolies.

Ak chceš niečo mále ale pritom veľké, tak pozri modely Baby Jogger City Mini GT2 alebo Thule Spring. GT2 je o čosi priestrannejší. Síce má v názve „City" (čo v preklade znamená „Mesto"), ale jeho kolesá a odpruženie sú však vhodné nielen do mesta ale aj do náročnejšieho lesného terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné preklopenie na bok pri jazde šikmým, resp. kopcovitým terénom.

A ak nechceš trojkolesový ale štvorkolesový, tak odporúčam Cybex Talos S Lux alebo Nuna Tavo Next. Ten má pneumatiky plnené penou, takže nehrozí riziko defektu. A navyše trojité odpruženie. Je skutočne praktický, kvalitný a pohodlný.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally