Poradíš športový kočík do ľahšieho terénu?

Zodpovedané
11. okt 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík do ľahšieho terénu. Denne bude používaný v meste na rozbitých chodníkoch, plus na výletoch na nespevnených cestách. Musí byť otočný, dať sa do úplného ľahu, kolesá nenafukovacie. Ideálne aj ľahko (1 rukou) ovládateľný (v meste) a cenovo cca do 350 eur.

Existuje niečo také?

Ďakujem

Ahoj,

ako prvý ma hneď napadol model Zopa Quest, ktorý často odporúčam. Patrí medzi obľúbené mestskejšie modely, ktoré však zvládajú aj dedinský terén. Je to vďaka dvojitému odpruženiu všetkých štyroch kolies z tvrdenej gumy. Váži 11 kg a dobre sa ovláda jednou rukou. Po zložení je skladný a mám ho osobne odskúšaný. Je to cenovo dostupný model, ktorý mnohých prekvapí.

Pozri si aj nový hybridný kočík Muuvo Trick. Na trhu je krátko, pretože je to novinka. Tento kočík pohodlne zvláda náročný terén a bez problémov prejde mestom. Nie je to tank, skôr elegantný krásavec. Navyše je vybavený praktickými vlastnosťami. Patrí k ľahším modelom, pretože váži iba 11,5 kg a odvezie až 22-kilogramové dieťa. Má pneumatiky plnené gélom, takže riziko defektu nehrozí. Hlboká vanička je dostatočne priestranná a kvalitne odvetraná aj vďaka zabudovaným oknám (ventilačné a panoramatické), ktoré oceníš hlavne v lete.

Bratský model Muuvo Slick má vyššie položené športové sedadlo. Detské madlo má položené blízko a celkovo pôsobí viac robustnejšie. Má 52 cm výšku chrbtovej opierky a jeho opierka nôh je predĺžiteľná. Nosnosť športového sedadla je 22 kg, takže ak Ti po čase nebude prekážať 12,5 kg váha, tak vydrží až do konca kočíkovacieho obdobia.

Moderný look, obľúbenosť a cenovú dostupnosť ponúka aj kočík Cavoe Axo Comfort. Jeho novší bratský model, ktorý prišiel na trh nedávno Cavoe Axo Style má navyše teleskopicky nastaviteľnú rodičovskú rukoväť. Oproti Questu má dlhšiu - 50 cm chrbtovú opierku.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally