Aký športový kočík pre ročné dieťa?

Zodpovedané
8. okt 2021

Ahoj,

chcela by som sa poradiť ohľadom kočíka pre ročného syna. Momentálne máme Joolz Day 2, s ktorým sme maximálne spokojný, ale očakávame v decembri druhý prírastok a potrebujeme ďalší kočík pre staršieho synčeka.

Základnou podmienkou je, aby sa dal polohovať do ľahu, keďže dieťa miluje spánok vonku. Chcem, aby bol spätný (keď budú 2 kočíky v kufri, aby to vošlo). Chcem už niečo z bazáru v cenovej relácii okolo 200 eur a aby to zvládol aj zasnežený terén. Inak sú cesty väčšinou asfalt, sem tam štrková cesta.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

ako smerodajnú vlastnosť som z tvojich požiadaviek vybrala spratnosť (2 kočíky v kufri nie je maličkosť). Samozrejme som prihliadala aj na ostatné požiadavky. Cenu som pri niektorých mierne prekročila (cca 50 eur). Zváž či ti za to stoja, alebo si zaobstaráš bazárový model 😉.

Určite si pozri kočík ABC Design Avito. Má príjemný rovný ľah a mamičky v recenziách uvádzajú pohodlie a priestor pre spánok aj väčšieho dieťaťa. Zároveň je veľmi spratný. Vďaka kolesám a odpruženiu pohodlne zvládne sneh a štrkovú cestu.

ABC Design Avito

Druhým modelom na zváženie ti ponúkam Baby Design Clever. Je to obľúbený ľahký športový kočík s priestranným sedadlom, ktoré zvládne aj väčšie dieťa a ponúka postačujúci priestor a hlboký ľah.

Baby Design Clever

Pohodlným mestským modelom je Baby Jogger City Mini 4, ktorý na lepších i horších mestských chodníkoch je jednoducho ovládateľný. Neotočné sedadlo je veľmi priestranné. Vďaka nosnosti až 23 kg zvládne aj väčšie dieťa. Jediným mínusom u mňa je opierka nôh, ktorá sa nedá polohovať. Inak tomuto modelu nie je čo vytknúť.

Baby Jogger City Mini 4

Pozri si aj model Baby Monsters Compact 2. Jeho penové kolesá sú odpružené len mierne, preto kočík využiješ najmä na menej náročných prechádzkach. Inak spĺňa všetky tvoje požiadavky.

Baby Monsters Compact 2.0

Skús si pozrieť aj Inglesina Aptica. Je štýlový multifunkčný kočík, šikovný v meste vďaka svojej kompaktnosti a šírke len 50 cm. Konštrukciu dokážeš zložiť jednoducho, úsporne a hygienicky. Po zložení tiež samostatne stojí bez toho, aby sa dotýkala rúčkou zeme.

Inglesina Aptica

A ako posledný výber pozri Nuna Pepp. Je ľahký a kompaktný mestský športový kočík, ktorý vďaka nízkemu ťažisku zvládneš ovládať aj jednou rukou. Je preto obľúbeným doplnkovým kočíkom na rýchle presuny či do auta.

Hrubšie kolieska zvládnu aj mierne zhoršené mestské podmienky. Predné sú zdvojené a pre hladšiu jazdu tiež odpružené. Naviac k nim prirodzene pruží aj L-ková konštrukcia.

Nuna Pepp

Nuna Pepp Luxx

Nuna Pepp Next

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a môj login, aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally