Ktorý lacný športový kočík je spratný a má dlhú štriešku?

Zodpovedané
8. mar 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík. Pôvodne som chcela, aby bol otočný v oboch smeroch, ale od toho som upustila. Uprednostním, aby bol priestranný. Syn bude mať o rok v zime rok a pol.

Moje požiadavky:

  • nízka cena (max. 200 eur, môže byť aj použitý),
  • ľahký a spratný,
  • ľahko skladateľný, keďže ho chcem do auta,
  • aby zvládol aj miernejší terén, keďže ho chcem hlavne na výlety,
  • priestranný, aby som neskôr nemusela kupovať ďalší,
  • dlhá strieška,
  • možnosť časom dokúpiť vaničku.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

najlepšia voľba sa mi zdá bazárová kúpa kvalitných kočíkov. Jedným z nich môže byť Britax B-Motion 4 plus, ktorý je dostatočne priestranný aj pre väčšie deti. Jeho ložná plocha má 100 cm a chrbtová opierka 50 cm na dĺžku. Nechýba mu ani polohovanie chrbta aj nôh do úplného ľahu, dlhá predĺžiteľná strieška a jednoduché skladanie. Nosnosť kočíka (sedadlá) je 22 kg, ale celkovo kočík uvezie až 28 kg. Vďaka otočnej rukoväti si výšku plne prispôsobíš. Prejdenie terénu je fajn vďaka odpruženiu a materiálu kolies, ktoré sú gumové a majú penovú výplň.

Ďalej odporúčam Baby Jogger City Mini GT2, ktorý spĺňa Tvoje požiadavky. Oproti Britaxu je ešte o trochu priestrannejší a ľahší o 1 kg.

Alebo to môže byť aj Joie Mytrax, ktorý je však zo všetkých kočíkov najmenej priestranný a najťažší (má skoro 12 kg).

U všetkých kočíkov nájdeš vysokú nosnosť, nastaviteľnú rukoväť, veľké rozmery sedadlá, dlhú striešku, priestranný kôš, ľahké skladanie a je možné k nim pripojiť hlbokú vaničku.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia