Aký športový kočík s pevnejšou konštrukciou odporúčaš do bytu bez výťahu?

Zodpovedané
16. máj 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík, ktorý by nebol príliš ťažký a zároveň bude mať pevnejšiu konštrukciu. Bývame v byte bez výťahu. Mali sme golfový kočík, ktorý bol síce veľmi ľahký, ale bolo cítiť každý kamienok. Prechod z chodníka na cestu a vôbec hocičo iné bolo prekážkou. Zvykla som však vziať do rúk kočík aj s dcérkou a vyniesť si ho na prvé poschodie. Teraz keď je väčšia, idem s ňou schodík po schodíku.

Hľadaný kočík by mal byť spratný, s nafukovacími kolieskami, s príslušenstvom, pohodlný na spanie aj vo vyššom veku. Dcérka ma 22 mesiacov a rada sa uspáva v kočíku. Predpokladám, že aj súrodenec využije vo vyššom veku.

Pozerali sme Joie Litetrax 4 coal, Valco Baby Snap 4 a Britax B-Agile R navy Ink.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

pokiaľ sú podmienka nafukovacie kolesá, tak by som odporučila jednoznačne Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade, a to z dôvodu najnižšej hmotnosti (8,4 kg) a super skladnosti. Ostatné modely s nafukovacími kolesami majú okolo 10-12 kg, čo je veľa, pokiaľ budeš kočík nosiť do schodov. Oceníš u neho dostatočne priestranné sedenie aj pre väčšie dieťa, ľahké skladanie, ovládanie, možnosť napolohovania chrbtovej aj nožnej opierky, nastaviteľnú rukoväť a extra dlhú predlžovaciu striešku.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia