Autosedačka 18-36kg - aká je najbezpečnejšia?

Zodpovedané
17. dec 2019

Ahoj,

prosím o radu, keďže crash testy nesledujem. Aká je najbezpečnejšia autosedačka od 18-36kg? Zvažujem Romer či Cybex, no neviem, aký model konkrétne pozerať.. Príp. iná značka?

Ďakujem

Ahoj,

akurát kategória mi nesedí. Asi myslíš kat. 2/3, 15-36 kg, ale rozumiem mýľke - pretože predchádzajúca kategória je obvykle 0-18 alebo 9-18 kg. Tu by som teda, pre staršie, 18+kg dieťa, povedala, že potrebuješ teda najvyššiu, 15-36 kg.

Jednými z najlepších (a v tejto kategórii je ich dosť, aj dostupných, aj dobre testovaných) by bola MAXI-COSI Rodifix Airprotect. Ďalej aj Recaro Monza Nova Evo Seatfix, CYBEX Solution S-fix, CYBEX Solution M-fix, Britax Römer KIDFIX II XP SICT a aj Britax Römer Adventure z tých jednoduchších, neisofixových.
Joie Trillo LX je zasa jedným z najlacnejších dobre hodnotených modelov - ak by aj cena bola dôležitým kritériom výberu.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli