Cybex Sirona verzus Römer. Ktorú autosedačku odporúčate pre 6 mesačného chlapca?

Zodpovedané
7. mar 2020

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť pri výbere autosedačky pre dosť veľkého 6 mesačného chlapca. Máme vybraný model Cybex Sirona, no vôbec sa neviem zorientovať v rozdieloch medzi jednotlivými modelmi Z,S,M.

Sú medzi nimi rozdiely?

Ak áno, aké?

Prípadne ešte zvažujeme aj otočnú Römer.

Ktoré autosedačky Römer sú najlepšie?

Rozpočet máme do 600 eur.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

rozdiel medzi Cybex Sirona M2 i-Size, Cybex Sirona S i-Size a Cybex Sirona Z i-Size je ten, že M2 sa neotáča okolo svojej osi (k dverám - pre ľahšie nakladanie a vykladanie dieťaťa). Len viete meniť smer jazdy (protismer <-> smer) odkliknutím a opätovným nakliknutím na základňu Cybex Base M.

Autosedačka Cybex Sirona M2 i-Size

Autosedačka Cybex Sirona M2 i-Size spĺňa nové európske požiadavky a predpisy pre autosedačky ECE R-129. Dieťa je možné v nej prevážať v pozícii proti smeru jazdy od jeho narodenia až do 105 cm telesnej výšky (cca 4 roky).

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size má jednou rukou ovládateľný inovatívny 360​​° otočný mechanizmus, ktorý poskytuje pohodlné nastupovanie a vystupovanie. Znižuje tak namáhanie chrbta rodičov.

Autosedačka Cybex Sirona Z i-Size

Autosedačka Cybex Sirona Z i-Size je určená pre deti do 18 kg. Nemožno ju použiť bez Isofixovej základne. Základňu Cybex Base Z je potrebné dokúpiť.

Základňa Cybex Base M

Základňa Cybex Base M využitie: So základňou môžete nainštalovať detskú autosedačku Aton M alebo autosedačku Sirona M2 bezpečným a jednoduchým spôsobom. Autosedačku jednoducho naklikne na základňu počas niekoľkých sekúnd. Základňa sa inštaluje na sedadlo auta pomocou systémom ISOFIX. Nastaviteľná oporná noha poskytuje dodatočnú stabilitu a bezpečnosť v prípade nehody. Indikátor potvrdzuje správnu inštaláciu základne.

Rozdiel medzi Sironou S a Z je ten, že S sa predáva ako celok aj so základňou (nedá sa od nej oddeliť) a otáča sa na kĺbe.
Cybex Sirona Z i-Size má odnímateľnú základňu (Cybex Base Z), na ktorú pasuje aj vajíčko Cybex Cloud Z i-size, ktoré sa tiež dá otáčať k dverám.

Autosedačka Cybex Sirona Z i-Size

Autosedačka Cybex Sirona Z i-Size je určená pre deti do 18 kg. Nemožno ju použiť bez Isofixovej základne. Základňu Cybex Base Z je potrebné dokúpiť.

Autosedačka Cybex Cloud Z i-size

Autosedačka Cybex Cloud Z i-size predstavuje ergonomické a pohodlné cestovanie. Flexibilné materiály autosedačky Cloud Z i-Size absorbujú sily nárazu a pomáhajú s ochranou dieťaťa.

Testovo sú na tom rovnako dobre.

Britax-Römer DUALFIX M i-SIZE je tiež dobrá voľba, aj testovo vychádza dobre. Ak máte takýto rozpočet, pokojne pozrite aj niektorú BeSafe autosedačku v tejto i-size kategórii (buď čisto protismernú alebo oboj). Sú to naozaj kvalitné autosedačky od Švédskeho výrobcu.

Autosedačka Britax Römer Dualfix M i-Size

Autosedačka Britax Römer Dualfix M i-Size je vhodná pre deti od 61 do 105 cm. Orientovaná v smere jazdy pre výšku 76 - 105 cm. Orientovaná proti smeru jazdy pre výšku 61 - 105 cm. Vďaka rotácii o 360 ° možno autosedačku použiť v oboch smeroch. A vďaka bočnému natáčania k dverám auta je usadenie a pripútanie dieťaťa veľmi jednoduché.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute