Bugina (športový, golfový kočík) do 450e namiesto Britax Go Big, čo prejde aj sneh. Cybex Eezy S+?

Zodpovedané
10. sep 2019

Dobry den.

Mám ročnú dcérku, ktorú viac nosím ako vozím, takze kočík využívame minimálne. Zväčša len u lekára alebo keď ideme do reštaurácie na dlhšie (čiže 4x za mesiac). Napriek tomu mám úžasný Britax Go Big, s ktorým sa mi ide skvelo, avšak často cestujeme - a tam býva problém pri balení kočíka a kufrov a cestovnej postielky a tak... Preto uvažujem o menšom kočíku, bugine.

Konkrétne požiadavky asi nemám. Len nech to nie je hrkálka, nech to prejde snehom, ak by bolo treba (pri Mutsy Nexo to bolo niekedy komplikované na odhrnutom chodníku). Uvítam aj otáčanie smeru sedadla, ale nie je to podmienka. Hlavné je, aby bol relatívne kompaktnejší.

Moji adepti sú Cybex Eezy S+ alebo Twist. Ale známa ma Bugaboo Bee, a že ten je super. Cenovo hľadám tak do 450€.

Ďakujem za radu.

Ahoj,

som z tvojej otázky taká málinko rozpoltená 🙂
Totiž, najprv prečítam, že hľadáš buginu - teda malý, skladný, jednoduchší model s menšími kolesami, na také príležitostné nenáročné používanie.
Potom však ďalším paragrafom hovoríme o tom, že by to nemala byť hrkálka (ako taký Mutsy Nexo, čo ja osobne považujem už za taký lepší športiak, aj v zmysle jazdných vlastností, aj v zmysle väčšieho než len “buginového” skladania) a že prípadne aj otočné sedadlo (to je fakt výnimočné u tohto modelu, teda vlastne nájdeš len u možno dvoch-troch modelov celkovo, ktoré by zvládli aj pomenovanie “bugina). Takže vlastne - chcela by si buginu, alebo skôr lepší skladný športiak? Mne to viac príde ako ten športiak, aspoň z toho, čo píšeš. 🙂

Mutsy Nexo

Späť k buginám. Od športiaku Mutsy sme sa vrátili v podstate k buginám - tvojím spomenutím Cybex Eezy S+. Áno, toto je dobrý kočík čo sa jeho kategórie týka. Rátaj s jednoduchším prevedením a funkcionalitou, ale na typ väčšie kolesá sú veľmi fajn a dobrým pomocníkom.

Cybex Eezy S+

A jeden z tých vzácnych buginových “jednorožcov” s otočným sedadlom - Eezy S-Twist... Tu poradím potom radšej Eezy S-Twist+ - práve kvôli veľkosti kolies, ktorá je u základnej verzie fakt mini, a po Go Big-u nebudeš ani riadne vedieť, ako s ním po akomkoľvek nerovnejšom chodníku ísť (môžu sa v jamkách a hrboľoch dosť zasekávať). U Twist-u ťa ešte upozorním na chýbajúcu opierku nôh - čo nevadí, ak dieťatko obvykle iba sedí, alebo je fajn malinké. Len pre častých spáčov to potom skôr nedoporučujem.

Cybex Eezy S-Twist

Cybex Eezy S-Twist+

A u všetkých malých kočíkov očakávaj akoby “slabšiu” konštrukciu, než má ten tvoj väčší, robustnejší terénny model. Možno aj preto vopred varujem, že ti väčšina môže prísť ako hrkálky - ako ti aj Mutsy Nexo prišiel.

Mutsy Nexo

Na inšpiráciu pridám ešte veľmi vhodný Baby Jogger City Mini Zip - to je ozaj vynikajúca “bugina”. Mne osobne príde vhodným aj výber kočíka Grentom Upp.

Baby Jogger City Mini Zip

Greentom Upp Classic 2017

S otočným sedadlom by som z nehrkálkových spomenula Joolz Hub - ale ten už s buginou veľa spoločného nemá a aj cena je tam vyššia. Oplatí sa pozrieť bazárový.

Joolz Hub

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli