Cybex autosedačka ku Cybex kočíku - pripojím ju aj bez Isofixu, ak ho v aute nemáme?

Zodpovedané
5. máj 2020

Dobrý deň prajem,

viem že je to otázka trošku mimo kočiarov ale naozaj som si nič nevedela dohľadať. Chcela by som len vedieť či pri vajíčkach značky Cybex je stále potrebný ISOFIX, alebo sa dajú upevniť len o pás. Priateľ má síce novšie auto, ale Isofix tam zabudovaný nie je, a mne niekto vravel že v aute musí byt zabudovaný. Samozrejme rozmýšľame, či kúpiť nové auto ale príde mi to dosť také.

Kociarik sme chceli Cybex a vajíčko tiež tak, len že ako to je s tým Isofixom.

Ďakujem krásne

Ahoj,

aj ja som počula, že každé novšie (aj viacročné novšie) auto na zadných sedadlách vraj určite má vbudovaný Isofix. Možno o ňom len nevieš. Sú to len skryté háčiky medzi chrbtovými a sedadacími matracmi sedačiek na bočných zadných sedadlách. Skús tam strčiť ruku a pošmátrať.

Myslím si, že je dosť veľká šanca, že ho nájdeš. Vyslovene nové auto by som kvôli tomu nekupovala. Za 1. si myslím, že tam asi aj bude a za 2. je to len dočasná vec.

Autosedačka a tiež zákon čo vyžaduje pútanie s isofixovou základňou je ešte v prechodnom období, takže ak isofix jednoducho nemáš, nebudú ho od teba vyžadovať vyhodiť (to auto) 😉

Na druhú stranu, ak aj náhodou nie, Cybex autosedačky - vajíčka sa dajú pripútavať aj 3bodovým pásom auta. Sama som autosedačku Cybex (Aton Q Plus) mala s aj bez isofixovej základne a pútala ju aj pásom. Takže áno, zapútaš ju aj tak. Podľa vybraného modelu si stačí len pozrieť návod a dodržiavať ho.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli