Čo si mám všímať pri výbere autosedačky bez Isofixu pre 6 mesačné dieťa?

Zodpovedané
8. mar 2022

Dobrý deň,

pre drobca chcem kúpiť autosedačku do auta. Momentálne máme vajíčko, ale v tom sa jej nepáči. Dvíha sa a pučí. Nemáme Isofix, takže hľadám sedačku, ktorá sa dá upevniť pomocou pásu.

Na čo mám pozerať pri výbere?

Je možné upevniť ju aj na prostrednom sedadle?

Je nejaká, ktorú mi viete poradiť?

Ďakujeme

Dobrý deň,

v prvom rade kategóriu autosedačky. Pre tie najmenšie je vhodná kategória i-Size do 105 cm (pre Vás keďže nemáte Isofix tak nie), čiže vy sa zamerajte na kategóriu 0 - 18 kg, prípadne 0 - 25 kg.

Potom je dôležité o akú značku ide. Aby to bola značka, ktorej autosedačky sú testované, použité materiály pri výrobe autosedačky (výplne, konštrukcia).
Rozhodne by to mala byť autosedačka, ktorá sa dá umiestniť do protismeru. Dieťatko vozte v protismere do 15 mesiacov (ak mu to bude vyhovovať tak aj dlhšie). Pre pohodlie dieťatka pri cestovaní je dôležité i polohovanie autosedačky.

Áno, autosedačku môžete mať aj v strede pokiaľ má auto 3 bodový pás na strednom sedadle.

Bez Isofixu Vám odporúčam autosedačky:

Prajeme Vám šťastnú ruku pri výbere autosedačky. Nezabudnite nás odoberať, aby Vám neunikli žiadne novinky zo sveta autosedačiek 🙂

S prianím pekného dňa,
Simonka
poradkyňa pri výbere
Kočíky a autosedačky na www.babytrend.sk
Facebook: Babytrend.sk.