Dvojkombinácia do cca 550 eur - značka Moon? Alebo aký kombinovaný kočík vybrať?

Zodpovedané
3. feb 2020

Dobry den,

pozerame kociky uz dlhsiu dobu a nevieme si vybrat. Na kazdom stale najdeme nejake chyby a nevieme sa rozhodnut co je lepsie/horsie.

Byvame v Kosiciach v panelaku, teda s kocikom budeme chodit prevazne po meste, ale cez vikendy urcite chceme chodit aj niekde do prirody a k starym rodicom, ktori byvaju v malom meste s rozbitymi chodnikmi. Mame radi pohyb, takze predpokladam, ze budeme vela kocikovat.

Nieco sme si uz tu prestudovali, precitali viac prispevkov, aj popozerali kociky v predajniach - a zatial sa nam najviac pozdavaju kociky Moon (vzhladom na kvalitu, dizajn a cenu).

Moon ReSea S 2020 - tento sa nam velmi paci, kedze je lahky a dobre sa s nim manipuluje aj jednou rukou. Pruzenie ma kus tuhsie, no nevieme ci to vadi dietatu alebo nie. V recenziach sme citali, ze sportova cast je trochu mensia, no v predajni nam tvrdili, ze je dostatocne velka, ze toho sa nemame obavat. Model z roku 2019 sa da kupit aj za 400, no neviem ake su rozdiely medzi 2019 a 2020.

Moon Style a Moon Scala - z tychto sme si vedeli odskusat na predajni len Moon Scala. Vyzeral dobre, ale kedze ma sirsie kolesa, manipulovalo sa s nim uz o nieco tazsie a celkovo nam pripadal tazsi. Neviem ako je na tom Moon Style, ten nemali v ziadnej predajni. Odpruzenie sa nam zdalo rovnake ako na ReSea.

Z toho co sme si tu precitali, ste viacerym odporucala ABC Design Salsa 4. Na nom sa nam ale nepacia penove kolieska. Na predajni nam tiez povedali, ze penove kolieska su v dnesnej dobe z tych horsich (najlahsie sa znicia a v zime sa smykaju). S cim aj suhlasim, kedze bazarove Salsa 4 maju kopu dier v pene na kolesach.

Ak ste to docitala az sem :D ...ktory by ste nam odporucali vy? Pripadne po akych inych modeloch a znackach by sme sa mali obzerat ? Zobrali by sme aj nieco z bazaru, keby bol kocik v dobrom stave. Nie sme si ale isti tym tuhsim pruzenim pri Moon, ci je to vhodne pre dieta, kedze sa asi otrasy prenasaju aj na dieta. Uz sme z toho vyberania celkom zufali 😀

Este jedna vec co sa tyka bazarovych kocikov - strasne vela ludi predava 2 alebo 3 kombinacie s tym, ze sportovu cast ani nevyuzili, a uz to cele predavaju. Nerozumiem preco... ako dovod udavaju, ze bud dostali novy kocik, alebo ze uz nepouzivaju vanicku ani vajicko, tak chcu to predat a kupit samostatny sportovy. Neviem ci tomu verit, lebo velmi vela je takych na predaj, kde sportovu cast ani nepouzili.

Dakujem

Ahoj,

tak, najprv k tvojmu výberu.

Moon ReSea S je určite mestský model. Nejaké nerovnosti dáte, pohoda - ale teda to pruženie je len také mierne. Nie je to škodlivé pre bábätko - a o tom, čo mu bude vyhovovať, to až tak nie je, lebo to vopred nevieš odhadnúť. Odpruženie je určite dobrá vec na ozaj zlý terén, ale celkovo - je to ok aj bez nejakého hojdania, moje deti naopak preferovali drnčanie nerovného terénu. Rozdielov mimo štýlu/tkanín veľa v ročníkoch nie je, takže ak by si sa preň rozhodla a starší ročník je výrazne lacnejší, oplatí sa doňho ísť. Do prírody však nemôžem povedať, že by to bol najvhodnejší model.

Moon ReSea S

Moon Style je podobne ľahký model, aj keď väčší - niečo medzi ReSea a Moon Scala, čo si skúšala. Mne osobne príde Scala ťažký a prirobustný do mesta, plus športovú časť má menšiu ako Style. Za mňa je Style taký dobrý stred, veľkostne i kolesami/výkonom na nerovnostiach a asi by som išla najskôr do neho.

Moon Style

Moon Scala

ABC Design Salsa je za mňa fajn pre priestranné nadstavby, ako aj super pruženie, ktorému sa máloktorý kočík v tej váhovej kategórii čo i len približuje. Penové kolieska nie sú (do mesta a na ľahký terén) vôbec zlé a tieto nie sú vôbec tak plné kameňov, ako niektoré porovnateľné. Pre terénom náročnejších predsa len ponúkajú aj Salsa Air s kolesami nafukovacími. Cena-výkon je za mňa u Salsy veľmi fajn.

ABC Design Salsa 4

ABC Design Salsa 4 Air

A čo sa týka nepoužívaných športiakov u kombinácii, to je pomerne bežný jav. Maminy neberú do úvahy váhu a skladnosť, pozerajú na začiatku najmä na vaničku - a to je pravdupovediac chyba. Z dlhodobého hľadiska sa nižšia váha a skladný kočík ozaj hodia - najmä ak často jazdíte autom. S väčším dieťaťom, ktoré postupne začne aj chodiť, je veľký kočík akurát záťažou, na čo maminy po pár mesiacoch často prídu a kombináciu predajú. Oplatí sa preto vyberať od športiaku - taký, čo sa príjemne skladá, je pohodlný pre dieťa aj na tlačenie, dvíhanie na obrubník, skladanie aj zmestenie do auta.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli