Dvojkombinácia do mesta: Cybex Balios S alebo Easywalker Harvey 2? Názor, poorvnanie kombinovaných kočíkov

Zodpovedané
23. nov 2020

Dobry den,

Rozmyslame, aky bude idealny kocik pre nas. Byvame v hlavnom meste v kopcovom terene, takze predovsetkym potrebujeme lahky kocik, ktory sa dobre ovlada, sklada do auta, pripadne sa bezproblemovo vylozi do MHD. Takisto by sme ho radi vyuzivali na celorocne vylety (ziadne drasticke nerovne povrchy).

Momentalne mame dvoch favoritov - Cybex Balios S a Easywalker Harvey 2. Babatko ocakavame prelom februar/marec. Chcem sa spytat ci su podla vas tieto dva kociky dobrou volbou, nakolko sme uplni novacikovia v tejto problematike a vobec netusime, ake znacky su kvalitne 🙂 Oba kociky sa mi zdaju trocha mensie - mam obavy o sportovu cast, ci bude dostatocna pocas zimy, ked dam babo do fusaku. Takisto sa neviem rozhodnut, ktora sportova cast bude vhodnejsia - Easywalker ma korytkove sedenie a Cybex klasicke polohovatelne. Co sa tyka vanicky pre novorodenca, tak obe mi pridu velmi podobne. Posledna vec, ktora sa mi zdala odlisna, je strieska - na Cybexe sa mi vidi dlhsia a praktickejsia. Kazdopadne by ma zaujimal vas nazor na oba kociky a mozno ktory sa vam zda praktickejsi a lepsi na kupu, pripadne ci je nejaka lepsia alternativa k tymto kocikom v podobnej cenovej hladine.

Dakujem

Ahoj,

Cybex Balios S a Easywalker Harvey 2 sú podľa mňa funkčne i kvalitatívne odlišné kočíky. Myslím tým, že EW je aj drahší, aj pevnosťou a materiálmi lepší kočík.

Balios má lepšiu striešku a aj je trochu dlhší v sedadle (aj matrac vaničky je o niečo dlhší). Inak je to taký ok, mestsky funkčný skôr dostupnejší (ale aj jednoduchší, no i skladnejší) model. Ak by šlo o cenu, nijaký zásadnejší terén, plus tá skladnosť tam zohrá dosť rolu, tak je to ok. Môže ti ozaj sadnúť.

Cybex Balios S

Ja som dala aj do Harveyho aj trojročného. Takže si myslím, že ak nebudeš očakávať primnoho, bude priestorovo fajn aj korýtko. Ja osobne by som z týchto dvoch volila skôr Harveyho, príde mi proste, že jazdné vlastnosti a celková kvalita za to stoja. Korýtko je väčšinou vec, s ktorou ak je mamina spokojná. Aj dieťatko bude (okrem výnimočných prípadov, ale také sú aj pri nekorýtku) absolútne v pohode.

Easywalker Harvey2

Okrem neho ale, najmä ak ti ide o priestor v sedadle i vaničke, určite spomeniem novinku Easywalker Rudey. To je jedno obrovské sedadlo, aj keď sa možno z fotiek nezdá. Naobliekaný tri a polročný sa mi v ňom pekne vyspal na dvojhodinovej prechádzke.

Easywalker Rudey

Aj vaničku u Rudeho zväčšili o niekoľko cm, takže aj tá je ešte lepšia ako u Harvey-ho. Plus je to kočík skladnejší. Sranda, aj s tým väčším sedadlom - je to tým, že sa prekladá v polke, a tak sa fajn zloží v oboch smeroch jazdy.

A z korýtok, ak chceš dostatok priestoru na čo najdlhšie obdobie a aj pre väčšie deti, je za mňa všestranná kvalita Baby Jogger City Premier.

Baby Jogger City Premier

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli