Golfový kočík, ktorý dlho vydrží - Maclaren či lacnejšia Zopa?

Zodpovedané
21. feb 2019

Dobrý deň,

chcem sa opýtať, idem kúpiť dcérke golfový kočík a veľmi sa mi páči Maclaren Techno XLR, ale - aj Zopa kočík je pekný.
Mama mi hovorí, že lepší je ten Zopa lebo je lacnejší, no Maclaren má dosť veľkú nosnosť a aj reflexné prvky na kolesách. Pri Zope je písané, že nesmie presiahnuť 20kg, teda to tak beriem tak, že do 20kg v pohode odvezie.

Ide o to že by som chcela kočík, ktorý odvezie aj väčšie dieťa - a tieto dva mi padli do oka. Mám prvé bábätko a tieto moderné kočíky s troma kolesami alebo takými, kde sú v predu malé a vzadu veľké určite nechcem. To nech sa nikto nenahnevá, ale ja som za klasiku.

Teraz mám kočík Baby Fashion Fanari, to je dvojkombinácia a som s ním maximálne spokojná. Ale keďže chcem cestovať mimo mesta, tak by som chcela ľahší kočík.

Ďakujem veľmi pekne za prečítanie a poprípade aj za radu 🙂

Ahoj,

Maclaren Techno XLR je jedným z najpriestrannejších golfových kočíkov, aké je možné zohnať.

Ak plánuješ a potrebuješ jeden (golfový) kočík až do konca čo sa priestoru, ale aj kvality týka, myslím si, že nemôžeš vybrať lepšie. Maclaren Techno XLR je dizajnovaný vyslovene prakticky. a to tak, aby jazda bola maximálne pohodlná, ako to tento typ kočíka umožňuje. Kolesá dokonca pružia, rovnako je dobre spravenou aj strieška, polohovanie do ľahu a vysoké rúčky (takže vyšší rodičia sa k nemu nehrbia). Sama ho mám v staršej verzii ako kočík u starých rodičov a na to, že je to golfáč (čo obvykle sú jednoduchšie, menej kvalitné kočíky), nemôžem povedať krivého slova. Aj po toľkých rokoch je stále super a prejde skoro hocičo.

Maclaren Techno XLR

Čo sa týka ovládania, tak Zopa Corsa je na tom podstatne horšie. Prináša typické vlastnosti golfiek a je to kočík podstatne jedoduchší a menej prepracovanejší, čo sa odráža aj na ťažšej manipulácii a takmer absolútnej nemožnosti prejsť náročnejšie, napríklad popraskané povrchy. Kolieska sú tvrdšie a s podstatne menšou vrstvou mäkčenej hmote na stredovom plaste, rovnako aj odpruženie ti môže chýbať.

Zopa Corsa

Za mňa osobne porovnávame podstatne drahší, takmer “luxusný” kočík s klasickými golfkami. A preto je jasným víťazom Maclaren Techno XLR - a ja určite radšej odporúčam investovať. Absolútne to stojí za to 🙂

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli