Joie Evalite Duo, Valco Snap Duo, alebo aký súrodenecký kočík pre dvojročnú a novorodeniatko?

Zodpovedané
29. jan 2019

Dobrý deň.

Prosím, poradíte mi s výberom kočíka? Máme 2ročnú dcérku, ktorej onedlho pribudne sestra. Po dlhom hľadaní a skúmaní som došla na kočík Joie Evalite Duo a Valco Snap Duo. Oba uz maju aj verzie 2019, len nie na našom trhu. Doma mám Joie Litetrax, s ktorým som viac-menej spokojná, kolieska by mohli menej hrkať. V okolí nemáme možnosť vyskúšať ako tie kočíky vyzerajú alebo fungujú. A myslím, ze sa v bežný mamičkovský deň bez súrodeneckého kočíka nezaobídem.

Ďakujem.
Prajem pekný deň.
Lucia

Ahoj,

čo sa praktického využitia a priestrannosti týka, ja osobne si myslím, že Joie Evalite Duo by staršej dcérke, ak nie je ozaj drobnučká, mohol byť už malý. Sedáky nie sú práve z tých najväčších (možno by bolo dobré niekde vyskúšať). Menšie bábätko možno bude vyžadovať zvyk, že nie je tak na očiach.

Joie Evalite Duo

Valco Snap Duo mi v tomto príde praktickejší, keďže sedadlá sú plnohodnotné - ale zasa, ak už má cez dva roky, možno by sa z neho rýchlo mohol stať kočík nepotrebný. Ak ale teda určite dvojkočík potrebuješ (predsa len, ty si rozumieš najlepšie), Valco mi príde v tomto prípade ako lepšia voľba.

Valco Baby Snap Duo

Z ozaj ľahučkých a kompaktných modelov ti ešte dám na inšpiráciu Baby Monsters Kuki Twin, ktorý ti námahu uľahčí svojou ozaj nízkou váhou a veľmi malými rozmermi po zložení, pričom polohovať ide až do ľahu. S vložnou taškou by mohol byť praktickým riešením.

Baby Monsters Kuki Twin

Na inšpiráciu spomeniem aj možnosť súrodeneckého skejtíka - o tom si neuvažovala? Dcérka sa čoskoro možno už ani nebude chcieť voziť, tak by mohla len nasadnúť a zosadnúť podľa potreby. Existuje aj prídavný sedák Buggypod.

A posledná možnosť, kočíky kde je možné pripojiť (a aj odpojiť, ak ju už nepotrebuješ) druhé súrodenecké sedadlo, čím vytvoríš jednomiestny klasický model, alebo tandem. Tu je to už ale o čosi drahšie, a neviem, či si ty vieš predstaviť tandemový full-size kočík s dvojročnou.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli