Joolz Day, Joolz Hub+ verzus Cybex Balios S Lux. Ktorý je najlepší?

Zodpovedané
11. máj 2022

Ahoj,

páči sa mi:

Ktorý je najlepší?

Kočik chceme používať od narodenia.

Ďakujem

Ahoj,

všetky tri modely sú super voľbou. Škoda, že nespomínaš, aké máš hlavné požiadavky na kočík, lepšie by som Ti dokázala poradiť 🙂.

Joolz Day+ je dizajnový mestský model, ktorý zvládne aj ľahší terén. Hoci má viac ako 13 kg, tak sa veľmi ľahko ovláda. Hlboká vanička má praktické ventilačné okienko a striešku so šiltom. Športiak má korýtkové sedenie s nastaviteľnou podnožkou, ktorú môžeš tak prispôsobiť dieťaťu. Nevýhodou je nepredlžovacia strieška, ale môžeš to vyriešiť clonou.

Viac skladným a ľahším modelom (11,5 kg) je potom Joolz Hub+, ktorý je vhodný skôr pre nižších rodičov, ktorí uprednostňujú práve ľahkosť a kompaktnosť napríklad kvôli častému cestovaniu a skladaniu. Športiak sa líši klasickou sedačkou, ktorú napolohuješ do úplného ľahu a nájdeš u neho aj predlžovaciu striešku. U obidvoch si navyše môžeš vybrať z množstva farebných prevedení.

Podobným modelom je potom aj Cybex Balios S Lux, ktorý býva častou voľbou mamičiek ako športového kočíka. V poslednej dobe sa tiež volí ako kombinovaný kočík od narodenia. Hlbokú vaničku má tiež položenú nižšie a je veľmi priestranná na svoj typ. Oproti Joolz nie je vybavená žiadnym ventilačným okienkom. Športiak je o niečo málo priestrannejší ako u Hub, navyše aj striešku má dlhšiu.

Veľmi záleží aj na Tvojej postave. Ak si vyššia, tak sa Ti oveľa lepšie bude manipulovať s Joolz Day+, ktorý má z uvedených kočíkov aj najlepšie jazdné vlastnosti. Za to je ale menej skladný a ťažší.

Ak si drobnej postavy a chceš skôr ľahší a kompaktnejší kočík, tak by som vyberala medzi Joolz Hub+ a Cybex Balios S Lux.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, neváhaj mi napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia