Kočík pre súrodencov - Valco Snap 4 Duo alebo TFK Twinner Twist Duo? Ktorý využijeme dlhšie?

Zodpovedané
29. nov 2019

Valco Snap 4 Duo alebo TFK Twinner Twist Duo? Ktorý je väčší a dlhšie využijeme?

Ďakujem

Ahoj,

Valco Snap Duo a TFK Twinner Twist Duo. Mimo toho, že sa jedná o double kočíky, sú to dosť rozdielne športiaky. Ide o rôzne použitia kočíkov, a preto by som tu ani nerozhodovala až tak na základe priestoru (ono oba sú priestranné dostatočne aj pre staršie deti), ale na základe toho, či skôr potrebuješ ľahký a mestský kočík, alebo skôr robustnejší, odolný kočík aj do terénu.

Valco Baby Snap Duo

TFK Twinner Twist Duo

Ak je váha dôležitým kritériom, Valco bude jednoznačným kandidátom. Kvôli mestským kolesám odporúčam dokúpiť nafukovacie kolesá dodatočne, ak by bol terén v tvojom okolí horší. Naopak TFK bude jasnou voľbou v prípade, že bývaš na horách, alebo pravidelne s kočíkom plánuješ les či iné náročnejšie štreky. Z toho dôvodu si aj dovolím toto celé zakončiť, že tento kočík v teórii aj “vydrží dlhšie”, lebo ako drahší a mohutnejší model je jednoducho pevnejší (a je aj kúštik priestrannejší). Ale na bežné vozenie sú oba OK teda vyberaj najmä podľa toho, čo potrebuješ ty. Ja osobne by som pri dvoch deťoch preferovala skôr ľahší model, pravdupovediac - časom bude menej na obtiaž.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli