Kombinovaný kočík do mesta, úzky podvozok, širšia športová časť

Zodpovedané
23. mar 2020

Zdravím,

Prosím poraďte mi s výberom kombinovaného kočíka.
Máme nasledujúce požiadavky / očakávania:

  • sme obaja vysokí, takže kočík by mal byť k nám veľkostne primeraný, vanička a sedák umiestnená skôr vyššie
  • dieťatko sa narodí v júli, teda v zime by sme mali začať používať špportovú časť - mala by byť tak dostatočne veľká (najmä šírka sedu) aby sa do nej zmestil aj fusak. Porovnaním som došla k záveru že mimálna šírka sedenia v športovej časti by mala byť aspoň 32 cm (alebo myslíte, že dieťa sa s fusakom zmestí aj do sedáku so šírkou 30 cm bez toho, aby bolo stiestnené?)
  • nie korýtkové sedenie
  • bývame v meste, takže mi odporučili skôr gélové kolesé ako nafukovacie
  • kočík by mal byť odružený
  • hlboká vanička musí byť dobre vetrateľná, keďže ju budeme používať v lete
  • mám malé auto, takže ideálne je, aby bol podvozok užší

A toto je zatiaľ moj užší výber:

  • Inglesina Aptica ale s pozvozkom XT (nový odpružený podvozok, väčšie kolesá), šírka podvozku len 53 cm, sedák športovej časti 32 cm. Je pravda, že strieška športovej časti je trochu labilná, ako som tu už niekde čítala, cena je vyššia
  • Noordi Fjordi II (nafukovacie kolesá) al. Sole II - tu je však podvozok 60 cm (vlastne tak ako pri väčšine kočíkov)

Širšie sedáky športovej časti majú napr aj kočíky Tutis, či Dorjan, ktoré sú o dosť lacnejšie avšak som ich nevidela naživo. Páči sa mi aj Britax Smile III, je skladný, ale sedák je len 30 cm široký.... Pekný je aj Nuna Mixx Next 2020, ale ten vyzerá byť super úzky (https://www.modrykonik.sk/kocikopedia/nuna-mixx...) . Pozerala som aj Peg-Pérego a kopu ďalších bez jasného záveru :(

Je to moje prvé dieťa, nemám nejaký striktný cenový limit, len by som nerada vyhadzovala peniaze za niečo, čo nakoniec nebude v takej kvalite, ako očakávam.

Vopred ďakujem 🙂

Ahoj,

Inglesina Aptica je kočík podľa mňa krásny, aj kvalitne urobený, ale tvrdý a tá strieška športovej časti je ozaj tenšia a nie je pevná. Ak je prioritou malý mestský kočík a s týmito negatívami si ok, bude to super voľba. Ak je ale odpruženie, také citeľné, podstatné, skôr by som povedala nie.

Inglesina Aptica XT

Noordi kočíky mne osobne prídu ako trošku nadcenené na to, čo to je - a to také robustné modely pre menej náročných, najmä čo sa športovej časti týka. Podľa mňa sú v tejto kategórii aj lepšie kočíky a určite ti so šírkou 60 cm nespĺňajú úzky podvozok a celkovú skladnosť do malého auta. Ani zvyšné poľské kočíky, po zložení hebedá plus lacnejšie prevedenie ti moc neodporučím.

Ja by som keď tak pozerala na Cam Techno - určite podobná, zaujímavá a 53 cm možnosť. Emmaljunga NXT90 F je zasa drahá, ale vysokokvalitná a konštrukciou kompaktnejšia možnosť, čo vydrží aj x detí. Šírka konštrukcie je 58,5 a sedáku 32 cm. Je to ozaj celkovo priestranný model.

Cam Techno

Emmaljunga NXT90 Flat

Spomeniem aj Gesslein FX4 Classic - 57 cm versus sedák 34 cm na šírku. Veľmi kvalitná značka, takže tento tak trochu podčiarknem a ti ho odporučím asi najviac.

Gesslein FX4 Classic

Čo sa Britax Smile III týka, podľa mňa to bude ok aj s fusakom. Možno nie u trojročného dieťaťa, ale s tým fusak do športovej časti aj tak už nebudeš používať - už bude chcieť hlavne bežkať, takže ho len oblečieš. Za mňa dobrá, aj keď nie kompaktná voľba.

Britax Smile III

A ja som v zimnom oblečení dala 2,5 ročného 14 kg krpca aj do Easywalker Harvey2. A to nie je najväčšie sedadlo - takže by som sa moc nestresovala. A to isté platí aj o šírke sedadla. Podľa mňa cca tých 30 cm všeobecne postačí. Najmä, ak si nedáš do kočíka najväčší a najnafučanejší fusak, ale niečo vrstvené a praktické, ako napr. Lodger Bunker. Je tiež vysoko pravdepodobné, že cca po dvoch rokoch dieťatka, prejdeš už len na niečo neotočné ľahké. Takže príliš riešiť ako to bude neskôr sa možno z tohto hľadiska ani tak neoplatí.

Easywalker Harvey2

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli