Je lepšia značka Nuna alebo Cybex?

Zodpovedané
11. jan 2022

Ahoj,

chcela by som pre moje prvé dieťa, ktoré sa narodí v máji kúpiť kočík Nuna Mixx Next 2021 alebo Nuna Demi Glow 2021.

Má dostatočne veľkú vaničku, aby bola využiteľná aj v zimnom období keď tam bude fusak?

Rozmýšlala som najprv nad kočíkom Cybex Priam, ale ten má dosť úzku vaničku.

Zmestilo by sa tam v zime májové dieťa aj s fusakom?

Ktorý z týchto kočíkov je lepší pre májove bábo?

Kočíkovať budeme hlavne po meste po chodníkoch.

Ďakujem

Ahoj,

ak by som sa osobne rozhodovala medzi týmito troma kočíkmi, tak od holandskej značky Nuna siahnem radšej po Nuna Demi Glow. A to hlavne pre veľké rozmery hlbokej vaničky. Tie sú (dĺžka: 95,5, šírka: 56,5, výška: 110 cm) oproti jej kolegovi Nuna Mixx Next podstatne väčšie (dĺžka: 75 a šírka: 30 cm). Takže sa ti tam v zime pohodlne dieťa zmestí aj s fusakom.

Nuna Demi Glow má konštrukciu aj kvalitne odpruženú. Pre jazdu v rôznych terénoch si môžeš nastaviť i tvrdosť pruženia. Najviac sa mi u neho páči a oceňujem aj funkciu tzv. all-weather seat, teda sedadlo do každého počasia. Na zimu je vybavené mäkkou vložkou a v teplé letné dni ju môžeš jednoducho odzipsovať a odhaliť vetracie sieťované časti. Výhodou je tiež v strieške integrované tienidlo Dream Drape, vďaka ktorému dieťaťu nikdy nebude svietiť do tváre slnko.

Nuna Demi Grow

Nuna Mixx Next

Oproti Cybex Priam 3Nuna Demi Glow skutočne priestrannejšiu vaničku. Porovnanie športových častí vychádza tiež lepšie pre Nunu - pre jej priestrannejšie sedadlo. Váhou kočíka sú si veľmi podobné - 12,6 kg, ale v nosnosti dieťaťa tiež vyhráva Nuna. Tá odnesie až 22,7 kg dieťa + 4,5 kg v nákupnom košíku. Samozrejme dizajnom viac vyniká Cybex Priam 3, ale je už iba na tebe čomu dáš prednosť - či funkčnosti alebo dizajnu.

Cybex Priam 3

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally