Kombinovaný kočík Espiro Only (Black) - má dosť veľkú vaničku? Zvládne terén? Je dosť skladný? Postačí športiak?

Zodpovedané
12. okt 2020

Dobrý deň,

mala by som záujem o Espiro kombinovaný kočík ONLY Black. A preto mam k nemu otázky.

1. Čakáme zimné bábätko, a teda - je vanička dostatočne veľká na fusak?
2. Sú kolieska vhodné na zimu a na skôr terénu cestu, keďže nemáme v dedine chodníky?
3. Skladanie a rozkladanie? Väčšinou sa nám bude treba dostať všade autom.
4. Športová časť je v poriadku, alebo budeme musieť kúpiť iny?

Vopred ďakujem za odpoveď. 😇

Ahoj,

Espiro Only má jednoznačne vaničku dostatočne veľkú. A ty čakáš zimné bábo, čo v praxi znamená, že na veľkosti vaničky pre tvoj prípad nezáleží. Bábo bude mini pidi práve v zime, takže dokonca aj s fusakom vojde aj do menšej vaničky. Je to všeobecná dezinformácia, že zimné bábo = veľká vanička. Naopak, veľkú vaňu ti treba ak by bolo letné či jesenné a ty si plánovala, aby vydržalo vo vaničke až do jari.

Espiro Only 2020

Kolesá sú nafukovacie, čo je na terén výhoda - ale treba Only brať ako menší a lacnejší kočík, a preto nečakať nejakú terénkozu. Ale len nejaké to prechádzanie nerovným terénom napr. na popraskaných chodníkoch či občasných vyšliapaných cestách.

Skladanie Only je práve výhoda kočíka. To, že je nižší a menší znamená, že nie je ťažký a skladnosť je dobrá. Máloktorá kombinácia sa skladná aj so sedadlom, ktoré sa “zalomí” v strede. Tým pádom je poskladaný rozmer relatívne kompaktný. V tomto má Only ozaj výhodu.

Športová časť je, samozrejme vzhľadom k cene a typu, úplne ok. Je dobré vedieť, že je otvorenejšia a strieška by mohla byť aj dlhšia, ale ako vravím, vzhľadom na cenu…

A je to riešiteľné. Strieška sa vždy dá doplniť clonou, alebo došiť/ušiť nová (ale nebude to nijaký zásadný problém). Nie je to najväčší športiak, ale ani najmenší. Je adekvátny k typu a cene kočíka. Jedna vec je absolútne potrebná povedať - na 99% BUDEŠ kupovať nový kočík, ale to nie “ak kúpiš Espiro Only”, ale ak kúpiš v podstate hocičo.
Okolo 2 rokov (niekto aj skôr či neskôr a pár výnimiek aj nikdy) proste potrebujú niečo iné - ľahšie, jednoduchšie, nenáročné. Dieťatko je väčšie a potrebuje niečo neotočné a už v podstate behá aj samo (a ty ťaháš zbytočný otočný kočík z kombinácie).

Posledná vec - ja by som si nekupovala čierny. Hlavne ak je to lacnejší kočík, v lete môže vyblednúť (aj drahšie tmavé kočíky blednú). Plus, v teple je vo vnútri podstatne teplejšie. A okrem toho, farby sú pre senzorické vnímanie dieťatka omnoho pozitívnejšie a stimulatívnejšie 😉

Chápem, čierna je elegantná, ale ak kočík má byť skôr lacnejší, asi čierna nie je úplne najideálnejšia.

Zhrniem to - ak nie si prináročná alebo privysoká, Espiro Only by mohol byť super voľbou. Kombináciu by som brala ako riešenie na začiatok a doplnila neskôr niečím neotočným. Sú lacnejšie, drahšie a kvalitnejšie varianty. A tak to má byť.

Ak si nie si istá, ideálne je kočík odskúšať. Nie prázdny po rovnej predajni, ale naložený aspoň 8 - 10 kg a podvihovať na obrubník, prechádzať nerovnosťami.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli