Kombinovaný kočík s dobrou športovou časťou do úzkeho výťahu

Zodpovedané
6. apr 2020

Ahoj 🙂

V septembri sa nam narodi babatko, ale uz teraz zacinam pozerat kociky aby som si nieco dobre vybrala. Chcela by som kocik asi kombinovany, ktory by mal aj dobru sportovu cast, ktora by vydrzala aj na dlhsie obdobie - kedze tu vyuzijem viac ako vanicku. Problem je ale vytah, ktory je uzky a sirku dveri ma iba 63cm, takze vacsina kocikov tam vojde, ale ja uz nie. Vedela by si mi prosim poradit? A este otazocka - je lepsie kupit trojkombinaciu alebo hlboky a sportovy kocik zvlast?

Dakujem pekne 🙂

Ahoj,

v takomto prípade by som pozerala na kočíky, ktorých rukoväť sa dá dobre sklopiť ideálne v nižšom bode rukoväte. Tým pádom by kľudne mohli byť aj trochu väčšie, nie len nejaké ultrakompaktné kočíky. Na druhú stranu, nejak nespomínaš ani rozpočet, ani terén a to sú ozaj dôležité parametre, ktoré dosť ohraničujú to, z čoho by som vyberala.

Každopádne by som pozerala - z tých väčších a terénnejších - na Britax Go Big, kde sa fakt s tou super rukoväťou dá vo výťahu veľa poriešiť.

Britax Go Big

Ďalej by som pozerala aj na Emmaljungy - línia NXT60 a NXT90 má tiež dvojito nastaviteľnú rukoväť a verím, že vojdeš aj do problematického výťahu.

Emmaljunga NXT60 Ergo

Emmaljunga NXT60 Flat

Emmaljunga NXT90 Ergo

Emmaljunga NXT90 Flat

No a potom Niečo malé typu Easywalker Charley. S tým sa jednodźnačne zmestíš/rukoväť zasunieš.

Easywalker Charley

A ešte Jané Kendo ako kompaktný no všestranne využiteľný model, prípadne niečo ako Valco Snap Ultra Trend.

Jané Kendo

Valco Baby Snap 4 Ultra Trend

Z takých kratších no bez tej nastaviteľnej rukoväte je zaujímavou aj voľba Quinny Zapp Flex Plus.

Quinny Zapp Flex Plus

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli