Ktorý kočík je vhodný pre jesenné bábätko?

Zodpovedané
29. júl 2022

Ahoj,

hľadám kočík vhodný pre jesenné bábätko. Mal by mať odpružené gumené kolesá, lebo bývame na dedine.

Ďalšie požiadavky:

  • aby sa dobre kočíkovalo aj na nerovnom povrchu (nie však štrková cesta) a po snehu,
  • aby išiel dobre po upravenej snehovej ceste,
  • nechcem veľmi mohutný kočík - meriam len 167 cm,
  • športová časť by mala byť ľahko skladateľná a nie veľmi robustná.

Rozmýšľam nad kúpou kočíka "z ruky", takže cenovo to neviem ohraničiť. Pozerala som kočíky Moon, Joie Signature a Jane.

Ktorý kočík čo najviac spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

zaujímavý výber kočíkov.

Pred kúpou kočíka z bazáru si určite pozri naše MK video:

V prvom rade kočíky Joie s označením Signature sú neotočné športové kočíky.

Joie Mytrax Flex Signature a Joie Crosster Flex Signature sú ťažké. Vážia okolo 15 kg. Tie Ti neodporúčam.

Joie Litetrax 4 Flex Signature je ľahší 10 kg vážiaci neotočný model. Jeho hlboká vanička má dostatočné vnútorné rozmery (75 x 30 cm) pre decembrové dieťa. Novorodenec vo vaničke s fusakom má dostatok priestoru. Výška fixnej rodičovskej rukoväte je však iba 102 cm. Je určený pre nízkych rodičov. Ja mám 165 cm a bol mi nízky.

Od značky Moon si pozri bazárovo dostupné modely Moon ReSea S a Moon Rocca Edition. Majú až 22 kg nosnosť na dieťa.

A od značky Jané si pozri modely Jané Muum V2 a Jané Kendo. Obidva kočíky majú iba 15 kg nosnosť na dieťa.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally