Ktorý kočík pre batoľa má nosnosť aspoň 25 kg, väčšie kolesá a je vhodný pre vyšších rodičov?

Zodpovedané
15. mar 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík pre väčšie batoľa od 18 mesiacov.

Moje požiadavky:

  • nosnosť aspoň do 25 kg,
  • väčšie kolesá vhodné aj do mierneho terénu, tráva, štrk, rozbitý chodník,
  • vyššia rukoväť vhodná pre vyšších ľudí (mám 175 cm a manžel 190),
  • cena do 200 eur,
  • skladateľný,
  • pekný moderný dizajn, predĺžená strieška, nákupný košík.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

veľa kočíkov má nosnosť 25 kg, ale vždy sa jedná o celkové zaťaženie celého kočíka. Počíta sa do toho aj váha nákupného košíka alebo vreciek/organizérov. Zaťaženie sedadla je obvyklých 22 kg, ale kočík uvezie väčšinou viac.

Pokiaľ hľadáš kočík s čo najväčšou nosnosťou, mali by Ťa zaujímať aj rozmery sedadla, aby sa aj väčšie dieťa zmestilo pohodlne do kočíka.

Osobne by som sa pozerala skôr po kvalitných bazárových kočíkoch.

Pozri na túto otázku z poradne, kde som odpovedala na podobnú otázku. Nájdeš v nej tipy na naozaj priestranné kočíky, ktoré uvezú bez problémov aj ťažšie dieťa.

Ak by si predsa len chcela nový kočík, tak Tvojim požiadavkám by mohol vyhovovať napríklad Hauck Uptown. Má celkovú 25 kg nosnosť. Okrem toho má gumové kolesá s odpružením, nastaviteľnú rukoväť, možnosť úplného ľahu s polohovaním nôh, dlhou predlžovacou strieškou, priestranný nákupný košík, ľahké skladanie aj ovládanie. Ide skôr o mestský kočík, ale aj mierny terén zvládne.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, neváhaj mi znovu napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia