Ktorý kočík s priestrannou vaničkou je dobre odpružený?

Zodpovedané
23. aug 2021

Ahoj,

mám 2,2 ročnú dcéru a v októbri čakáme syna. Bývam na dedine s horším terénom, ale chodíme aj do mesta.

Uvažujem o kúpe hlbokého kočíka. Nakoľko ho využijeme len max. pol roka, tak nechcem veľa investovať. Zrejme kúpim z druhej ruky.

Poradíš mi kočík s priestrannou vaničkou, ktorý je dobre odpružený?

Dá sa k hlbokému namontovať skejt?

Alebo je lepšie kúpiť šporťak a k nemu hlbokú vaničku a vajíčko?

Rozmýšľam nad:

Je pravda, že po lete majú ísť kočíky rapídne hore?

Vedela by si mi poradiť aj pri výbere z bazárových ponúk?

Ďakujem

Ahoj,

čo sa týka tvojej otázky, či je lepšie kúpiť šporťák alebo iba hlboký kočík. To je viac-menej na tvojom uvážení.

Z mojich skúseností viem, že veľa mamičiek v tvojej situácií však skôr volí súrodenecký kočík, nakoľko dcérka bude mať v októbri iba 2,5 roka a určite ešte nebude vládať iba chodiť povedľa kočíka alebo na skejte.

Čo sa týka hlbokých kočíkov pre zimné bábätko volila by som Peg-Pérego Classico alebo Culla. Lacné a kvalitné čisto hlboké kočíky.

Peg-Pérego Classico

Peg-Pérego Culla

Potom by som sa ti určite do poručila pozrieť z hlbokých na Cam Dinamico UP, Bexa Fresh, Insevio Dolphin a Mutsy Evo, dajú sa kúpiť iba čisto hlboké alepo sa prípadne dajú prepojiť so špotiakom.

Cam Dinamico Up

Bexa Fresh

Insevio Dolphin

Mutsy Evo

Všetky, ktoré spomínaš ty sú tiež kvalitné kočíky, no keďže nemám od teba žiadne informácie o teréne, hmotnosti atď. neviem ti bližšie špecifikovať, ktorý by bol pre teba vhodnejší.

A určite si pozri aj súrodenecké tandemové kočíky. Určite kým bude dcérka väčšia využije a neskôr máš iba kočík pre jedno dieťa.
Z mojich skúseností, no nezabúdaj, že naslepo nakoľko nemám žiadne špecifikácie na terén atď. ty môžem od poručiť napr. Hauck Duett, Easywalker Harvey2, Joolz Geo 2 a Jané Twone.

Hauck Duett 2

Easywalker Harvey2

Joolz Geo2

Jané Twone

A ešte aby som nezabudla, väčšina skejtov sa dá prepojiť aj s hlbokým kočíkom. A pri 2v1 či 3v1 určite, nakoľko tam sa kostra nemení iba sa naklikávajú doplnky - vanička, športová časť a vajíčko. No skejt by som skôr volila ako doplnok, nie povinnú výbavu pre 2,5 ročnú dcéru. Využiješ ho iba pár pekných teplých mesiacov v roku.

Prajem šťastnú ruku pri rozhodovaní a skutočne si zváž v prvom rade potreby detí a tvoje, keď s nimi pôjdeš sama na nákup, či doktorke alebo len tak na prechádzku.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally