Aký športový kočík má pekný dizajn, je priestranný a odpružený?

Zodpovedané
4. máj 2022

Ahoj,

pozerala som už asi všetky kočíky a neviem sa rozhodnúť.

Petite&Mars Street je fajn, len mi na ňom chýba odpruženie. A tiež mi trochu vadí polohovanie opierky šnúrkou.
Potom som pozerala Cybex Talos S Lux, len je dosť ťažký. Nuna Tavo je super odpružený priestranný, len zase má dosť zlú striešku a ten dizajn. Po zložení zaberá veľa miesta. Nuna Tavo Next 2021 je priestoro pre malého už menší.

Moje požiadavky:

  • aby bol odpružený a dal sa aj dohojdať,
  • aby zvládol ťažší terén,
  • veľká strieška,
  • priestranný na šírku a dĺžku, syn je dosť veľký a chcem, aby sa tam pohodlne vyspal do 3 rokov,
  • aby nebol ťažší a nezaberal veľa miesta v kufri,
  • aby sa dal zložiť jednou rukou,
  • po zložení keby stál,
  • gumenné alebo nafukovacie kolesá,
  • úplný ľah a sed,
  • ak by sa dalo sedadlo otočiť aj smerom ku mne výhoda,
  • pekný dizajn.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

otočné kočíky bývajú bohužiaľ menej priestranné a tým, že chceš kočík do terénu, tak sú aj o dosť ťažšie. Napr. Cybex Talos S Lux, ktorý má ľahko cez 14 kg.

Napadá ma ešte Britax Smile III, ktorý má 13 kg, nafukovacie kolesá a super odpruženie. To mu umožňuje ľahké hojdanie.

Petite&Mars Street+ je odpružený a navyše v kombinácii s nafukovacími kolesami (označenie Air, má veľmi dobré jazdné vlastnosti). Rozmerovo tiež patrí k tým väčším.

Ďalej ma napadá aj Joie Mytrax, ktorý má zadné kolesá nafukovacie a predné gumové.

Alebo to môže byť aj Baby Jogger City Mini GT2, ktorý má síce menšie kolesá, ale vďaka tomu, že je to trojkolka, tak má veľmi dobré jazdné vlastnosti. Navyše má jedno z najpriestrannejších sedení a striešku vo vyššej pozícii, takže aj väčšie dieťa má stále dosť miesta nad hlavou a pohodlne sa v ňom vyspí.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia