Ktorý otočný športový kočík do 300 eur je vhodný aj na korčuľovanie?

Zodpovedané
23. mar 2022

Ahoj,

potrebovala by som poradiť pri výbere kočíka.

Požiadavky:

  • otočný,
  • väčšie kolieska (aby neboli celkom tie malé),
  • chcem ho využívať na korčuľovanie,
  • dlhšia rukoväť hlavne kvôli korčuľovaniu,
  • spratný,
  • hmotnosť max. 10 - 11 kg,
  • cena max. 300€.

Ktorý kočík je pre mňa vhodný?

Ďakujem

Ahoj,

na bezpečné korčuľovanie je potrebná ručná brzda a najlepšie predné kolesá na pevno, resp. s možnosťou aretácie.

Dokúpiteľnú ručnú brzdu ku kočíkom má napríklad značka Gesslein. Konkrétne to môže byť model Gesslein F6 Air+, ku ktorému je možné zakúpiť aj predné neotočné kolesá.

Alebo kompaktnejší Gesslein FX4 Life. Jedná sa o drahšie kočíky. Ak by Ti nevadila bazárová kúpa, tak sa do ceny v pohode zmestíš.

Najvhodnejším typom kočíkov na korčuľovanie sú bezpochyby trojkolky, ktoré však nie sú príliš skladné a otočné (mimo pár modelov).

Pokiaľ trváš na otočnom sedení, tak sa pozri na staršie bazárové kočíky značky TFK. Sú kompatibilné s vaničkou Multi X. Tú je možné jednoducho prerobiť na športiak, ktorý je obojsmerný. Menšie dieťa môžeš tak voziť čelom k sebe.

Bazárový môže byť ďalej aj kočík značky Mountain Buggy. A to Mountain Buggy Urban Jungle V3 alebo Mountain Buggy Terrain V3. Z vaničky Carrycot Plus môžeš tiež urobiť obojsmerný športiak.

Alebo môže poslúžiť aj bazárový Bugaboo Runner

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znovu napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia