Ktorý športový kočík vhodný do terénu odporúčaš za Bugaboo Buffalo?

Zodpovedané
5. sep 2021

Ahoj,

hľadám športový kočík vhodný do terénu, pretože máme štrkovú príjazdovú cestu k domu a taktiež radi chodíme po výletoch rôzneho druhu.
Mám kočík Bugaboo Buffalo a som s ním veľmi spokojná. Avšak mám 14 mesačného syna, ktorý váži okolo 14 kg a je vysoký. Nosí veľkosť 98. Chrbtová opierka je mu už krátka a v ľahu má hlavičku dosť vysoko až na ráme. A to sa mi nepáči. Čo sa týka priestoru na nožičky, tam má ešte veľkú rezervu.

Korýtkové sedenie mi nevadí, práveže malému sa tam páči.

Vedeli by ste mi poradiť vhodnú podobnú alternatívu?

V značke Bugaboo ma oslovila letná strieška, ktorú som celé leto na plno využívala a taktiež podvozok/konštrukcia, ktorá nehrkoce a ani nevŕzga.

Ďakujem

Ahoj,

keďže tvoj synček sa dobre cíti v korýtkovom sede, zamerala som sa hlavne na značky, kde by ostalo zachované, pretože by pri zmene za úplný ľah mohol začať nový kočík odmietať.

Určite si pozri Britax B-Ready . Má skvelé jazdné vlastnosti, chrbtovú opierku dlhšiu o 5 cm a váhovo je iba čosi ľahší ako tvoj pôvodný, no v pohode zvládne štrkové cesty.

Britax B-Ready

Ak by nebol tým pravým orechovým, kukni aj Cybex Balios M váhovo je o dosť lahší, no chrbtovú opierku má len o 3 cm väčšiu od Buffala.

Cybex Balios M

Určite si pozri aj Gesslein FX4 Life, ktorý ti ponúka priestranné (54 cm opierkou chrbta) korýtkové - do ležiacej polohy nakloniteľné a plne otočné sedadlo s možnosťou výškového nastavenia a predĺženia opierky nôh.

Gesslein FX4 Life

Ak sa ti však investícia zdá privisoká, skús si pozieť aj Valco Baby Snap Ultra alebo X-Lander X-Cite. Mohli by splniť tvoje očákavania.

Držím palce. Nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a môj login, aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie.😉

Valco Baby Snap Ultra

X-Lander X-Cite

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally