Kvalitný, priestranný kočík na dedinu, ale často skladaný a využívaný aj v meste a na výletoch. Aký?

Zodpovedané
4. sep 2019

Narodí sa mi bábätko - v marci. Bývame na dedine a budeme mať množstvo aktivít mimo dediny, teda v meste (plávanie, cvičenia atď.). Budem potrebovať priestranný, ľahko ovládateľný kočík, ktorý v pohode vyložím aj do autobusu alebo zložím do auta.

Je pre mňa veľmi dôležité mať kvalitný kočík, aby som ho využila najlepšie počas celého obdobia - zima nám vychádza asi už na športiak, čiže aj tie kolieska, konštrukcia aby bola vhodná či už po dedinskom teréne, tak na výlety alebo do mesta.

Super by bol priestranný nákupný kôš, nie korýtkove sedenie, športiak do úplneho ľahu s jednoduchým nastavením, fajn by bolo aj vajíčko na nakliknutie, jazda v oboch smeroch.

Prosím ťa čo by si mi odporúčala? Pozerala som Cybex Priam, ale zda sa mi byť úzky, čo sa týka športovej časti - skôr som za priestrannejšie typy.

Ďakujem veľmi pekne.

Ahoj,

za mňa - nenájdeš kočík, čo bude aj ultra ľahký, aj extra priestranný a ešte aj terénny. Čo ale nájsť môžeš je kompromis všetkých týchto troch vlastností, pričom všetky budú splnené dostačujúco dobre na to, aby sa dal kočík používať, ako chceš. Nerátaj ale nikdy s absolútnym splnením všetkého, lebo terénny rovná sa menej ľahký a skladný, priestranný rovná sa väčší, otočný zasa rovná sa užšie sedenie a tak podobne. Jedno uberá z druhého.

Najlepším stredom všetkých vlastností mne osobne ABC Design Salsa 4 s váhou pod 12 kg, priestrannými nadstavbami, väčšími kolesami a skvelým odpružením. Je to fakt dobrý kočík za tú cenu. Bonusom sú XXL striešky a XXL nákupný košík.

ABC Design Salsa 4

Cybex Priam je podľa mňa dobrou voľbou - užšie, ako vravím, je cena za otočnosť sedadla plus relatívnu kompaktnosť kočíka. Nemyslím ale, že je to nejak viac úzky kočík. Priamácky sedák mne osobne príde práve z tých, na svoj typ, priestrannejších. Dôležitou je podľa mňa najmä chrbtová opierka, lebo ak tá je krátka, dieťa je natlačené. Na šírku až tak veľa nepotrebuje.

Cybex Priam 3

Ešte by som spomenula Emmaljunga NXT60 F. To nie je najľahší, ale zároveň fakt dosť skladný kočík na svoju kategóriu. Naviac ozaj priestranný, odpružený a kvalitný - vydrží aj X detí. Vhodný je jednoznačne ako do mesta, tak aj do terénu. Je to ale drahší model.

Emmaljunga NXT60 Flat

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli