Ľahký, kvalitný, pekný kombinovaný kočík pre septembrovča - Bugaboo Fox2 alebo Harvey2 Premium?

Zodpovedané
3. apr 2020

Ahoj,

chcela by som poradiť. Neviem sa rozhodnúť medzi týmito dvomi kočíkmi.. Oba sú ľahké (bývame v bytovke bez výťahu) a prídu mi aj dosť kvalitné a pevné. Zameriavam sa hlavne na komfort bábätka a kvalitu kočíka, a áno, priznávam, aj vzhľad... Bábätko čakáme na konci septembra a bojím sa, že vanička v Harvey2 bude pre bábätko v zime (január, február) s fusakom malá. Že tam bude natlačené, čo však v Bugaboo určite natlačené nebude. Ten však nepruží tak ako Harvey2, a aj cena je vyššia.

Preto sa na teba obraciam s prosbou o pomoc... Alebo vedela by si mi poradiť aj nejakú alternatívu?
Ďakujem za odpoveď 🥰😁

Ahoj,

Bugaboo Fox 2 je v tomto prípade omnoho vyšší, luxusnejší, za mňa lepší model - a to je odrazené aj na vyššej cene. Ak si tú cenu schopná/ochotná zaplatiť, ja ti ho odporučím. Easywalker Harvey2 možno trochu viac pruží, ale jazda je pohodlná a dobrá aj u Foxa. A teda aj celková funkcionalita, aj neskoršia predajnosť toho modelu sú na vyššej úrovni. Kočík je to proste krásny, funkčný, štýlový, pomaly pre každého - takže za mňa moc nie je o čom.

Bugaboo Fox 2

Easywalker Harvey2

Ak by si predsa len bola viac naklonená k Harvey-mu, vyjadrím sa k tej vaničke - bude stačiť. Septembrové bábo bude v zime malinké, vojde do tej - veľkostne absolútne priemernej a postačujúcej - hlbokej vaničky v zime isto. Druhá vec, bojíš sa, že bude natlačené - aj keby bolo, pre bábätká je to príjemné a upokojujúce, byť tak trochu natesno. Mám odskúšané a overené 😉 Len sa toho netreba báť.

Ak by si veľmi chcela ešte nejakú inú alternatívu, ľahký a pekný by bol Stokke Beat či Joolz Hub. A z trochu iného súdka by som zvážila aj niečo ako Quinny Zapp Flex Plus, prípadne Gesslein FX4 Life. Tie si myslím že vyhovejú aj dizajnovou atraktivitou a odlišnosťou, ale aj fajn váhou a jazdnými vlastnosťami.

Stokke Beat

Joolz Hub

Quinny Zapp Flex Plus

Gesslein FX4 Life

Stále však tak nejak vyhráva BGB! 😉

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli