Ľahší, otočný športový kočík s veľkým košíkom a odpružením, nie umelé kolieska

Zodpovedané
21. jún 2019

Prosím vas, poradili by ste mi, ktorý kočík vybrať?

Hľadám športový kočík, spĺňajúci tieto podmienky:
1. Otočné sedadlo
2. Skladanie možné, aj keď je sedadlo otočené k rodičovi
3. Odpružené kolieska, aspoň zadné
4. Veľký nákupný košík
5. Váha kočíka okolo 10 kg (+/- 2 kg)
6. Kolieska by nemali byť umelé

Chcela by som ho využívat od 5m dieťatka.
Momentálne využívame Tako Moonlight Vela... ten mi príde veľký a trošku ťažší, keďže chodím po schodoch.

A mám ešte Petite&Mars Easy - ten som využívala, až keď mi syn sám sedel.

Značky, ktoré zvažujem: Moon ReSea, Nuna Mixx, Easywalker Harvey, Cybex Balios S, a našla som Joie Chrome (neviem, či je u nás dostupný).

Ďakujem 🙏

Ahoj,

Moon ReSea je určite zaujímavá voľba. Je to kočík s dobrým pomerom cena - výkon. Je príjemne ľahký i relatívne praktický. Problémom by pre teba mohli byť tvrdšie, menšie kolesá - je tam odpruženie, ale je to vyslovene na tlmenie nárazov. Citeľné veľmi nie je.

Moon ReSea

Staršia Nuna Mixx by ti skoro aj vyhovela, má 12,2 kg. Novšia má už 13,6 kg. Preto pozor, je to väčší a ťažší, aj keď dobrý kočík. V USA jedna z aktuálnych topiek.

Nuna Mixx

Easywalker Harvey je výborný z hľadiska nižšej váhy. Je aj mierne odpružený, ale zasa nečakaj, že to bude extra citeľné. Každopádne krásny kočík, ktorých veľa rovnakých nestretneš, prakticky spravený, kombinujúc aj nízku váhu.

Easywalker Harvey

Cybex Balios S je aktuálne veľmi obľúbený, lebo kombinuje moderný dizajn, relatívne nízku váhu a kompaktné skladanie a celkovú praktickú funkcionalitu. Napriek odpruženiu je to skôr tvrdší kočík a na skladanie treba nájsť grif - potom by ti mohol vyhovieť.

Cybex Balios S

Joie Chrome vo vyššej DLX verzii je ešte dostupný aj u nás.
Pôvodný Chrome bol však trochu ľahší, novší DLX má cca 12,7 kg. Je to však asi najmestskejší z uvedených kočíkov a preferovala by som skôr Harvey-ho či Balios, keď už teda porovnávame.

Joie Chrome DLX

Joie Chrome

Sranda je, že si vybrala kočíky, čo majú všetky kolesá umelé, teda, penové. Plast to ale rozhodne nie je, vyslovene hrkať snáď nebudete. 🙂

Ak by som ešte mala niečo navrhnúť, skúsim Baby Jogger City Premier alebo prípadne aj Versa, Versa GT z bazárovej ponuky, Emmaljunga NXT60, Easywalker Mosey+, Jané Kendo.

Baby Jogger City Premier

Baby Jogger City Versa

Baby Jogger City Versa GT

Emmaljunga NXT60 Ergo

Easywalker Mosey+

Jané Kendo

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli