Mamas&Papas Ocarro vs Oyster 3 od Babystyle, ktorý vybrať?

Zodpovedané
15. apr 2019

Dobrý deň,

zaujímali by ma Vaše názory na kočiare Ocarro od Mamas&Papas a Oyster 3 (Babystyle). Konkrétne v čom sa líšia, ktorý je vhodnejší do ľahšieho terénu, kvalita spracovania, jazdné vlastnosti a pod.? Neviem sa totiž medzi nimi rozhodnúť.

Ďakujem 🙂

Ahoj,

Oyster 3 a Mamas&Papas Ocarro sú veľmi porovnateľné a dokonca aj štýlovo relatívne podobné športové či kombinované kočíky britskej produkcie.
Oba sú krásne a luxusne pôsobiace, pričom prvý a asi taký najciteľnejší rozdiel je ich veľkosť resp. výška.

Ocarro je tak ako celkovo kočíky značky Mamas&Papas, trochu nižší, a preto o málo vhodnejší pre nižšie postavy. Preto rovno skonštatujem, že ak ste skôr menší rodičia, vybrala by som ten.
A pri ozaj vysokých zasa kvôli výške rúčky a celkovému pôsobeniu by som išla do Oysteru. Pri strednej výške rodičov je to otázne, a tam odporúčam vtedy skôr jednotlivé modely skúsiť naživo, nech vieš, čo práve tebe skôr sedí.

Babystyle Oyster 3

Mamas&Papas Ocarro

Čo sa terénu týka, ani jeden podľa mňa nie je vyslovene ‘tereňák’. Kolesá oboch, aj keď väčšie, sú prevažne mestské, ale zvládnu aj nerovnosti. Ocarro je však v tomto ohľade o málinko tvrdší a aj menší, zatiaľ čo Oyster prejde aj terén relatívne bez problémov, ale zasa je trochu počuť spoje rukoväte. Jazdné vlastnosti oboch sú podľa mňa porovnateľné, ale možno trochu viac oceňujem mäkkosť a tým pádom trochu väčšiu pohodlnosť Oysteru, rovnako ako aj výškovo nastaviteľnú striešku.
U Ocarra ma zasa viac oslovuje strieška a celková “pevnosť” konštrukcie - je však kvôli tomu, prekvapivo k veľkosti o čosi ťažší.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli