Mutsy Nio alebo Jané Kawai? Kombinovaný kočík pre nižšiu aktívnu maminku, aj do terénu...

Zodpovedané
23. mar 2020

Ahoj Eli,

uz 5 mesiacov intenzivne vyberam kocik. Som nizsieho vzrastu - 164 cm, a aktivna buduca mamicka. Kocik bude vystaveny nie len chodnikom, ale aj terenu. Neviem sa rozhodnut medzi Mutsy Nio a Jane Kawai. Oba kociky su rozmerovo aj vahovo podobne. Dizajnovo ma sa mi viac paci Jane Kawai, ale nie som si ista, ci vydrzi prechadzky v terene.

Dakujem za radu.

*sabina*

Ahoj,

pre mňa aktívna mamička znamená v podstate aj šport, ale hlavne ozaj ťažší terén resp. náročnejšie prechádzky. Napríklad aj po lesných chodníkoch. V takom prípade sú tvoje dva vybrané kočíky takým fajn kompromisným, ale teda nie úplne 100% riešením.

Ak by som vyberala, skôr Jané Kawai - Mutsy Nio mi príde ako prevažne mestský model, čo prejde aj nejaké tie nerovnosti, ale teda nie vyslovene aktívno-terénny kočík. Jané to v tomto prípade má konštrukčnú výhodu, aj keď stále by som ho nebrala ako tereňák. Z týchto dvoch by som ho určite preferovala.

Jané Kawai

Mutsy Nio

Emmaljunga NXT60 či Emmaljunga NXT60 F je ešte lepším a najmä odolnejším modelom, takže ak by bol rozpočet voľnejší, určite by som pozrela po týchto modeloch. A skôr s nafukovacími kolesami. Určite je dobrým nápadom aj nový Gesslein FX4 Classic.

Emmaljunga NXT60 Ergo

Emmaljunga NXT60 Flat

Gesslein FX4 Classic

Ak by som mala odporučiť ešte niečo iné, ja osobne by som v tomto prípade pozerala asi aj na Concord Wanderer alebo na Concord Camino. Určite stoja za zváženie aj trojkolky značky TFK. Ale aj napríklad bazárový Bugaboo Buffalo.

Concord Wanderer

Concord Camino

Bugaboo Buffalo

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli