Najlepší golfový kočík, alebo slim športový kočík na cesty. Na čo pozerať?

Zodpovedané
22. aug 2019

Zdravím,

potrebujem poradiť najlepší golfový kočík na cesty, ktorý zaberie čo najmenej miesta a dá sa dať do úplného ľahu. Čo je dobré ešte pri takomto type kočiara sledovať? Poprípade, ak existuje nejaký skvelý slim športový kočiar, uprednostnila by som asi ten, najmä kvôli kolesám (golfový kočiar mi pripadá ako hrkálka - ale naozaj sa nevyznám).

Verím, že mi dobre poradíte.
Ďakujem!

Ahoj,

ak riešiš golfový kočík, tak sú tam viaceré kritériá, na ktoré pozerať. Pri slove “najlepší” mne osobne napadne najkvalitnejší, najodolnejší, s najlepšími jazdnými vlastnosťami. A tými sú, za mňa golfky značky Maclaren - najmä najvyšší, ale aj najdrahší a najrosbustnejší Techno XLR (dostupný aj vo verzii so spojenou rúčkou), prípadne menší text či Quest Arc (taktiež ovládateľné aj jednoručne vďaka novej spojenej rukoväti).

Maclaren Techno XLR 2018

Maclaren Techno Arc

Najlepší pomer cena - výkon mi zasa príde zrejmý u golfového kočíka Koelstra Simba T4, kde za pomerne málo peňazí získaš pekný a kvalitný golfáč, čo je aj relatívne skladný (všetky sú dlhé, no tento je aspoň relatívne štíhly po zložení).

Maclaren Quest Arc

Ešte mi nedá spomenúť ozaj kompaktný, ale aj pomerne jednoduchý Peg-Pérego Pliko Mini, ktorý je ľahunký a šikovný, ale teda ak nechceš tak trochu hrkálku, cestou mini a ľahunkého golfáča sa asi neuberaj.

Peg-Pérego Pliko Mini

Z ultrakompaktných športiakov, ktoré by “stáli za to” kvalitou, dizajnom, prevedením, by som zvýraznila najmä Baby Jogger City Mini Zip - výborný, kvalitný, ovládateľný kočík a potom tiež môjho favorita GB Qbit+ All-City. Ďalšími na zváženie by boli Cybex Eezy S+, Ergobaby Metro.

Baby Jogger City Mini Zip

GB Qbit+ All-City

Ergobaby Metro

A na čo pozerať pri výbere - určite najmä na priestor pre dieťa, a teda v tomto prípade predovšetkým výšku chrbtovej opierky - ak v kočíku aj pravidelne zaspinká, nech mu nevisí hlavička. Ďalej aj striešku a veľkosť kvalitu kolies - vždy sú lepšie gumené, alebo aspoň pena nech je kvalitná. Skontrolovať, či ti sedí výška rúčky, tiež nie je na zahodenie (niektoré ju majú dosť nízko, čo je u vyšších rodičov problém). A v neposlednom rade kvalita spojov, plastov, detailov - lacný, lacno pôsobiaci kočík sa ti rozpadne skôr.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli