Odpružený kočík na samotu, ťažký terén, no s aspoň trochu skladným podvozkom, preferujem 4 kolesá

Zodpovedané
31. júl 2020

Ahoj,

čakám zimné, vianočno-novoročné bábätko a bývame na samote mimo dedinu, asi 2 km od prvej "normálnej" cesty. Pomaly sa obzerám po kočíku - nehľadám nutne nový, ale moja priorita je odpruženie, aby som z dieťatka nevytriasla dušu, a druhá priorita možnosť ho zložiť do kufra auta bez toho, aby zabral všetko miesto, keďže pomerne často cestujeme. Máme Octaviu kombi s priestranným kufrom, a chápem, že vanička bude zaberať priestor, preto nehľadám nič obrovské, ale aspoň podvozok by mal byť spratný.

Cesta do dediny je poľná, miestami hlboký piesok, väčšinou navezená kamenná drvina rôznej veľkosti. Veľa času trávime vonku v prírode, mimo asfaltové chodníky a normálne cesty. Starší syn má 4 roky a rád pomáha, takže kvôli stabilite preferujem 4 kolesá pred tromi. Mám doma jeden klasický hojdavý kočík po synovi, používateľný už len na dvor, ktorý výborne pruží, problémom je skladanie podvozku, nakoľko naozaj zaberá veľa miesta. Pozdáva sa mi X-lander X1, ale už ho ťažko dostať aj z bazáru. Je niečo s podobným odpružením a skladnosťou, čo by bolo dostupné - a neskôr by som mohla pripojiť aj športovú časť? Uvítam možnosť pripojenia vajíčka, pokojne aj pomocou adaptérov.

Ďakujem

Ahoj,

za mňa bola prvá myšlienka smerovaná na trojkolky. Taká dobre spravená, terénna trojkolka je stabilnejšia na teréne ako je piesok, les, ťažké nerovnosti. Preto je vhodnejšia, a to aj pri staršom dieťatku.
Konkrétne som myslela na TFK kočíky.

TFK Mono

Napr. taký Joggster Trail 2 nie jenajmenší, ale do Octavie kombi ho dáte ok. Ešte nejaké miesto aj ostane…

TFK Joggster Trail 2

Ale teda ak nie, za mňa bude ‘dalším na rade istotne Emmaljunga NXT60, alebo ťažšia no terénnejšia NXT90 línia. Kvalitné kočíky s terénnymi kolesami, a síce nie hojdavým, ale otrasy tlmiecim odpružením a na typ a váhu skadnou konštrukciou. Ale teda nie sú lacné - oplatí s apozrieť aj bazárovú ponuku.

Emmaljunga NXT60 Ergo

Emmaljunga NXT60 Flat

Emmaljunga NXT90 Ergo

Emmaljunga NXT90 Flat

X-lander X1 mi príde ako príliš zastaralý model so šikmým sedením a nedostatočnou strieškou - za mňa asi skôr nie.

Ak takýto typ a ešte aj dostupný a jednoduchší s neotočným sedadlom - ja by som pozerala na Casualplay LOOPi All Road].

Casualplay LOOPi Allroad

V prípade naozaj ťažkého terénu je k nemu dostupná aj Running trojkolesová náprava na beh a ozaj zlé povrchy - uvidíš podľa potreby.

Casualplay LOOPi Running

>

A ešte by som kuk aj niečo ako ABC Design Salsa 4 Air - fajn odpruženie, priestranné nadstavby a veľké nafukovacie kolesá by mohli zaujať.

ABC Design Salsa 4 Air

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli