Má Lionelo Annet Tour hojdavé odpruženie?

Zodpovedané
30. sep 2022

Ahoj,

mám kočík Roan Coss a som s ním spokojná. Hlavne mi vyhovuje mäkké zadné odpruženie kolies, keďže dcérku v kočíku uhojdám.

Má 11 mesiacov a používame športovú časť. Nevýhoda pre mňa je práve skladanie kočíka a pri nakladaní do auta jeho dve časti. Vzhľadom na to by som uvítala kočík, ktorý sa dá zložiť so športovou časťou a bude aj ľahší.

Kočík by sme využívali hlavne na cestovanie a výlety. Teda terén by bol aj mestský, ďalej hlavne v prírode, rôzne nerovnosti, štrk, poľné cesty...

Podmienkou pre kočík je dobré odpruženie, ideálne by bolo hojdavé ako má Roan.

Má takýto typ odpruženia aj Lionelo Annet Tour?

Nájde sa nejaký iný kočík, ktorý je v cenovej kategórii 200 eur, má nižšiu hmotnosť, nosnosť do 22 kg, zvládne ako taký terén a hlavne hojdavé odpruženie?

Čo sa týka ešte spomínaného modelu, tak vraj príslušenstvo obsahuje sieťku proti hmyzu a držiak na pohár. Páčila sa mi aj mäkké vložka do kočíka a taška na kočík. Nenašla som však, kde by sa dali dokúpiť.

Vieš mi poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

Lionelo Annet Tour je športový kočík, ktorý nemá hojdavé odpruženie. Nie je tomu prispôsobená jeho konštrukcia a ani typ odpruženia. Oproti Roan Coss má o 6 cm menšiu výšku chrbtovej opierky. Je však o cca 5 kg ľahší. Rozmerom po obojručnom zložení je porovnateľný s Coss-om.

Ak kočík na terén a časté výlety, tak skôr trojkolesový. Tie majú lepšie jazdné vlastnosti a aj manévrovateľnosť v teréne. Kvalitné odpruženie, ktoré oceníš ty, no hlavne komfort jazdy pocíti Tvoje dieťa. A kľudne vieš v dobrej cene kúpiť aj taký Baby Jogger Summit X3. Ten je jedným z top kočíkov na trhu. Sama ho vlastním, takže viem o čom hovorím.

Pri výške Tvojho stanoveného rozpočtu by som sa pozerala skôr po kvalitnom bazárovom ako po nemej kvalitnom alebo novom.

Jedným z nových a cenovo dostupných modelov je terénny kočík Hauck Runner 2. Je jednoduchší, pretože cena zodpovedá kvalite. No určite si lepšie poradí s terénom ako Annet Tour.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally