Potencionálne kombinovaný kočík do mesta aj terénu

Zodpovedané
6. feb 2019

Ahojky,

momentálne riešim dilemu. Mám 1,5ročného syna, s ktorým rada chodím na prechádzky do horších terénov, ale zároveň aj do mesta. Hľadám 1 kočík (keďže momentálna ich mám viacero), ktorý bude spĺnať všetky naše požiadavky.

Ideálne by bolo, aby bol do vyššieho veku, čiže nosnosť cca 20kg; väčšie kolieska aby sa s kočíkom dalo behať, prípadne korčulovať. A ďalej, a to je pre mňa najpodstatnejšie, aby sa neskôr dala pripojiť vanička. Preferujem pripojenie samotnej vaničky a aj samotného vajíčka - nie ako je to u viacerých takýchto kočíkom zvykom, že na športovú nadstavbu sa doklikne vajko (tie som sa snažila ani nepísať, aj keď na obrázku boli tak, našla som, že to ide to aj bez toho). To sa mne osobne moc nepáči. A potešilo by ma, keby sa prípadne sa dá dokúpiť madlo na športiak, a keby je predné koleso možné aj zaaretovať.

V merku mám:
Baby Jogger City Elite
Baby Jogger City Versa GT
Baby Jogger Summit X3
Bumbleride Era
Bumbleride Indie
Jané Crosswalk
Jané Slalom Pro
Mountain Buggy Terrain V3
Phil&Teds S3
Phil&Teds Navigator
TFK Joggster Adventure
Thule Urban Glide 1
X-Lander X-Run

Otázka teda je, je predajňa, kde by som si väčšinu mohla pozrieť? Prípadne aj CZ, kde by sa niektoré dali aj kúpiť? A ktorý by si ty odporúčala? Nejdeme loziť vyslovene po horách, takže aj aby naozaj pekne vyzeral. Osobne by som sa rada vyhla Jané ale viem o nich, preto som ich napísala. Ja mám slabosť pre BJ celkovo (aj preto, že ak sa starší bude stale rád voziť, je tam možnosť dokúpiť sedák a pod.), ale rada by som počula názor niekoho fundovaného, kto sa tomu venuje dlhšie a vyzná sa. Cenu by som rada za kompletku, čiže po dokúpení vajka a vaničky do tých 800, a nerobí mi problem ani bazárový. Ale z týchto, okrem Jané a X-Landera, nie je skoro žiaden bazárový.

Moc ďakujem 🙂

Ahoj,

podľa tvojich požiadaviek a preferencií by som začala obmedzením výberu.

Mojimi voľbami by boli: Baby Jogger Summit X3, Mountain Buggy Terrain V3, Urban Glide od Thule
alebo TFK Joggster Adventure, ktoré mi z Tebou spomínaných prídu ako najlepšie ovládateľná a najpraktickejšia voľba. Ty sama si tiež skús najmä vylúčiť, ktoré skôr nie, z akéhokoľvek dôvodu (od dizajnu, cez striešku, až po preferenciu skladania).

Baby Jogger Summit X3

Mountain Buggy Terrain V3

Thule Urban Glide 2

TFK Joggster Adventure

Čo sa týka Baby Joggerov, podľa mňa máš pravdu. Nevýhodou je ich cena, všetko príslušenstvo nutné dokúpiť osobitne, a dizajn ktorý nie každý preferuje. Mimo toho však ponúkajú ozaj vysokú nosnosť, priestor aj pre veľké dieťa a výborné jazdné vlastnosti.

Mountain Buggy Terrain V3 je moja malá srdcovka z dôvodu, že okrem skvelej manipulácie pri jazdení majú aj nesmierne dlhé chrbtové opierky, multifunkčné vaničky s hybridnou sedadlovou možnosťou v protismere a jednoručné skladanie. Ak ti nevadí strieška, ktorá by mohla byž aj dlhšia, za mňa výborná voľba.

TFK, hlavne novšie modely, sú okrem priestranných aj ozaj terénne a vyhovejú ti aj na beh. U Joggster Adventure si nie som tak úplne istá strieškou, ale mimo nej je to ozaj praktický kočík na všestranné použitie.

Urban Glide by som ja osobne odporučila dvojku pre vylepšený systém ručnej brzdy, ktorý je ozaj dobre premyslený. Mimo toho sú to krásne, praktické kočíky super a na beh, aj keď trochu robustné.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli