Športový kočík Bugaboo Bee pre dvojročného - je vhodný aj na spanie a normálne prechádzky?

Zodpovedané
20. mar 2020

Zdravim...

Chcela by som sa opytat. Mam 2rocneho syna a cez den je nauceny spavat v kociku. Mame Bugaboo Buffalo, no chcela by som ho vymenit za nieco skladnejsie a praktickejsie - sportak, co nebude velmi zavadzat aj v aute. Rozmyslala som nad Bugaboo Bee Plus, no neviem sa rozhodnut, ktory zo skupiny Bee by bol najvhodnejsi, tak aby som s nim mohla ist aj na nejaku normalnu prechadzku.. viete mi nejako poradit?

Dakujem pekne

Ahoj,

asi ťa tak moc nepoteším, ale pre mňa je Bugaboo Bee+ už tak trochu prekonaný model (a s trochu ťažkopádnym skladaním). Dizajnovo je krásny, aj je šikovný na chodenie po obchodoch. Problémom je, že nie je ani tak priestranný. Opierka nôh najmä pri spaní bude veľmi chýbať, nie je to také pohodlné. Ďalej na jazdenie po akýchkoľvek horších povrchoch či vychádzaní na obrubník je tento kočík taký ťažkopádny. Jazdne často nevyhovuje a ťažisko je nie úplne ideálne. No a posledná vec - skladanie. Na taký malý kočík zasa až tak spratný nie je, a preto ja osobne by som v tejto kategórii tento športiak nevybrala. Samozrejme, ak si o ňom presvedčená a dizajn ťa presvedčil, rozumiem a choď doň. Ale ber do úvahy, že po jazdne úplne inom Bugaboo Buffalo to bude obrovský rozdiel.

Bugaboo Bee+

Bugaboo Buffalo

Ja by som pre dvojročného radšej kúpila ľahší a skladnejší neotočný model - najmä, ak v kočíku rád aj pospí. Ak si vyslovene proti tomu, bude to ťažko, nájsť niečo zároveň malé a zároveň aj pohodlné na také používanie. Z neotočných modelov by som pozerala na niečo ako Greentom Upp Classic 2017 ak to má byť štýlovka. Ale aj tam mi vadí, že nožičky sa nepolohujú, resp. budeš musiť dorobiť polohovanie. Na druhú stranu Britax B-Agile M alebo Mutsy Nexo, ak nie je syn veľký, ale skôr z drobnejších by super poslúžil tiež.

Greentom Upp Classic 2017

Britax B-Agile M

Mutsy Nexo

Ak musí byť otočný, možno kvôli ložnej ploche a skladaniu niečo ako Stokke Beat, alebo potom Easywalker Mosey+ (sranda, ale s podobným rozmerom po zložení, ako má Bee-čko).

Stokke Beat

Easywalker Mosey+

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli