Športový kočík Cybex Beezy, Cybex Balios S. Ktorý si mám vybrať?

Zodpovedané
4. mar 2022

Ahoj,

s blížiacou sa jarou a letom uvažujem o kúpe ľahkého skladného športiaka pre dcéru, ktorá v bude mať v júni jeden rok.

Chcela by som, aby bol rýchlo skladný do auta, mohla v ňom pekne sedieť a aj ležať. Chcem, aby zvládol okrem pochôdzok do obchodu aj výlety.

Padli mi do oka kočíky Cybex Beezy a Cybex Balios S.

U Cybex Beezy sa mi páči, že je ľahký, ale zdá sa mi, že tam dieťa úplne nesedí. Cybex Balios mi príde robustný na to, že je to športiak. To však súdim len podľa fotografie.

Prosím o radu, poprípade tip na iný športiak.

Ďakujem

Ahoj,

Cybex Beezy nemá úplne rovný sed, čo nevadí. Dieťa má aj tak dostatočné pohodlie pri sedení. Podľa mňa je to skôr cestovný kočík, ktorý je vhodný na časté skladanie a rýchle presuny.

Ak chceš kočík aj na výlety, ktorý by mal zvládnuť aj nejaký nerovný terén, tak odporúčam skôr model Cybex Eezy S+². Líši sa od Beezy väčšími kolesami, nižšou hmotnosťou (7,6 kg) a o trochu väčšou priestornosťou sedačky. Ložnú plochu má 86 cm dlhú a 35 cm širokú.

Môže to byť aj extra skladný Easywalker Jackey, ktorý má na svoj typ mäkké odpruženie, takže ovládanie aj celková jazda je naozaj ľahká a príjemná. Na skladanie je priamo robený. Má totiž vychytávku, kedy sa aktivovaním doskladá sám. S hmotnosťou 7,5 kg, patrí tiež skôr k tým ľahším. Ložnú plochu má dlhú 85 cm a 35 cm širokú.

Ďalej odporúčam aj Inglesina Maior, ktorý má väčšie kolesá. Hmotnosť má 7,9 kg. Rozmery má podobné ako Jackey. Súčasťou kočíka je aj nánožník v rovnakom dizajne.

Alebo BabyStyle Oyster Zero, ktorý patrí tiež k tým ľahším (7,9 kg) a skladnejším kočíkom. Jednoducho sa ovláda aj skladá jednou rukou a ponúka jednu z najširších sedačiek (41 cm). Ložná plocha má potom 91 cm, takže sa pohodlne zmestí aj väčšie dieťa.

Cybex Balios S je obojsmerný kočík, také bývajú trošku "robustnejšie" a aj ťažšie. Nájdeš u neho 11,2 kg hmotnosť a okrem otočnej sedačky a nastaviteľnej rukoväte ponúka aj fajn rozmery. Ložnú plochu má dlhú 97 cm. Skladanie a celková manipulácia s ním je jednoduchá a zvládneš to jednou rukou. Ak Ťa zaujal, mrkni na recenziu od mojej kolegyne, ktorá kočík dôkladne testovala.

Obojsmerný, ale výrazne ľahší (8,6 kg) je aj Cybex Eezy S-Twist+². Má unikátnu schopnosť otáčania sedadla o 360 stupňov bez odňatia z konštrukcie - odistením poistky a točením priamo na podvozku.

A pozri ešte na elegantný kočík Nuna Triv, či by Ťa neoslovil. Hmotnosť má tiež ľahšiu - 8,8 kg a ponúka nastaviteľné odpruženie kolies.

Záleží na Tebe, či uprednostníš kompaktné rozmery alebo možnosť nastavenia sedačky. Treba počítať s tým, že také kočíky sú menej skladné a ťažšie.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia