Športový kočík Moon Jet-R 2020 - aký je, čo sa ovládateľnosti týka (v porovnaní s Espiro Sonic)?

Zodpovedané
22. jún 2020

Ahoj,

aký je prosím ťa Moon Jet R 2020, čo sa ovládateľnosti týka, a koliesok?

Mala som možnosť vyskúšať Espiro Sonic 2019 a teda výzorovo pekný kočík, aj dlhá strecha... ale neskutočne zlé ovládanie, keď som chcela odbočiť, musela som použiť dosť silu a obidve ruky, akoby sa predné kolieska nechceli otočiť... A moon Jet R mi príde dizajnovo podobný, len neviem, aký je na použitie? Či ho objednať, alebo sú podobné?

Ahoj,

až tak moc ťa asi nepoteším, lebo za mňa je Moon Jet-R jazdne porovnateľný s tebou spomínaným Espiro Sonic. Oba sú to totiž také širšie, na svoju kategóriu pevné a robustnejšie modely s väčšími kolesami, čo je výhoda na nerovnostiach a pri celkovej stabilite kočíka. Ale pri manipulácii, zatáčaní a dvíhaní na obrubník sú to skôr horšie manipulovateľné kočíky. Je to veľmi o prioritách a tom, čo uprednostňuješ (či pevnosť, odolnosť kočíka a široké miesto na sedenie, ako opak niečoho menšieho no šikovnejšieho).

Moon Jet-R

Espiro Sonic 2016

Ak mám niečo odporučiť, pozri asi skôr na športové kočíky neotočného typu ako Oyster Zero a Mutsy Nexo - ľahšie vozenie a nižšia váha sú vykúpené menšími kolesami.

Babystyle Oyster Zero

Mutsy Nexo

Alebo potom niečo v takom strede medzi jedným a druhým pólom - ako napr. ABC Design Okini a Baby Monsters Alaska.

ABC Design Okini

Baby Monsters Alaska

Z trošku drahších je jazdne výborný aj napr. Gesslein S4.

Gesslein S4 Air+

Prípadne pozri aj na lacnejší Lionelo Annet Plus, Lionelo Bell alebo Kinderkraft Grande.

Lionelo Annet Plus

Lionelo Bell

Kinderkraft Grande

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli