Je Espiro Sonic Air dobrá voľba pre moju ročnú dcérku, ktorá rada spinká v kočíku?

Zodpovedané
2. máj 2022

Ahoj,

mám vyhliadnutý kočík Espiro Sonic Air. Trojkombináciu som mala Espiro Next Avenue a bola som spokojná. Predala som ho preto, lebo som nemala, kde skladovať jednotlivé časti.

Mám ročnú dcérku, ktorá sa rada vozí a spinká v kočíku. Bývame na dedine, takže musí zvládnuť nejaký terén. Preferujem nafukovacie kolieska. Košík moc nevyužívam. Ešte dosť cestujeme autom, takže ľahší a spratný.

Je pri Espiro Sonic Air časť na nožičky veľmi krátka?

Zodpovedá Espiro Sonic Air mojim požiadavkám?

Alebo je Petite&Mars Street lepšia voľba?

Ďakujem

Ahoj,

Espiro Sonic Air má zaujímavý dizajn a prakticky riešenú centrálnu brzdu na rukoväti, čo niekomu môže vyhovovať viac ako nášľapná. Plusom je aj o niečo málo nižšia hmotnosť, dizajn a celkovo nie je tak „okukaný“ na ulici. Nevýhodou je neúplný ľah a chrbtovú opierku nemožno sklopiť do vodorovnej pozície. Čo sa týka rozmerov, tak sú o dosť menší v porovnaní so Street+. Vždy záleží na veľkosti dieťaťa a niekomu to môže stačiť.

Petite&Mars Street+ Air patrí k veľmi obľúbeným kočíkom. Má o dosť väčšie kolesá, takže jazdné vlastnosťami budú o niečo málo lepšie. Väčšie sú aj rozmery sedenia. Pokiaľ si vyššie postavy, tak oceníš aj vyššie nastaviteľnú rukoväť (až do 108 cm).

Oba kočíky patria k tým cenovo lacnejším, ale lepšie spracovanie aj celkové ľahšie ovládanie, mi príde pri Street+. Nahráva mu aj väčšie celkové zaťaženie kočíka, uvezie až 25 kg. Hmotnosť majú obidva viac-menej podobnú. Ja osobne by som išla do Petite&Mars Street+ Air. Pokiaľ Ťa to ťahá skôr k Espiro Sonic Air a nevadia Ti jeho spomínané nedostatky, tak verím, že budeš spokojná.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi znovu napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia