Športový kočík s otočnou sedačkou, väčšími kolesami a vzpriameným sedením

Zodpovedané
20. feb 2019

Ahoj,

prečítala som snáď všetky tvoje skvelé rady a analýzy kočíkov tu na poradni. Nenašla som tam ale moju kombináciu požiadaviek na športový kočík ☹
Hľadám športiak (na cene nezáleží) s otočnou sedačkou/rúčkou, aby v ňom dieťa mohlo sedieť vzpriamene, teda nie tých 110 stupnov, ako majú niektoré kočíky (napr Britax). Ďalej, aby nehrkal, resp. zvládal aj rozbité mestské chodníky a prípadne sneh (takže nie malé kolieska). Bude používaný naozaj denne, takže musí byť veľmi ľahko manipulovateľný, resp. jednou rukou manipulovateľný, keďže mám pri sebe vždy ďalšie dve poskakujúce deti. Vynášať ho nebudem nikam, takže na váhe nezáleží, ale pár krát za mesiac ho budem musieť dať do auta, takže musí byť taký, aby som ho bola schopná sama zložiť a rozložiť.

A ešte jedna otázka, odporúčaš nový, alebo z druhej ruky? Strácajú použité kočíky na motorických vlastnostiach?

Ďakujem veľmi pekne za radu a nech sa darí v tvojej skvelej poradni!

Ahoj,

začnem naopak - bazárovými kočíkmi. Samozrejme, je to iné ako kočíky nové - nájdeš na nich preto okrem odrenín a škrabancov v niektorých prípadoch aj napríklad vyblednutia, voľnejšiu či zvuky vydávajúcu konštrukciu, oslabené plasty, prípadne hrdzu atď. Toto všetko ale závisí od mnohých faktorov.

V prvom rade ako bol kočík používaný (spôsob manipulácie, jazdy, veľkosť a povahu dieťaťa), ale aj uskladnený, prevážaný, nakladaný do auta, či bol nechávaný na slniečku/na daždi, či bola občas aj nejaká údržba (čistenie a premazanie a tak podobne).
Tieto veci u bazárového kočíka obvykle nevieš, preto môžeš natrafiť na lepší i horší kus. A je to tiež dôvod, pre ktorý niektoré mamičky preferujú nový - lebo vedia, že s ním narábajú prvé, jediné, a podľa svojho. Aj keď to znelo negatívne, chcela som to povedať len z toho dôvodu, aby si vedela, na čo všetko si potencionálne dať pozor. Bazárové kočíky jednoznačne neodsudzujem, a najmä tie kvalitnejšie naopak rada odporučím, samozrejme ideálne po osobnej kontrole, aby si sa vyhla nedorozumeniam. Sama som bazárových kočíkov mala viacero.

K tvojim požiadavkám: Mne osobne prichádza na myseľ Easywalker Mosey+, kde je sedenie vzpriamené, sedák otočný a priestranný, kolesá väčšie - takže prejdú aj nerovnosti či sneh. Nie je dokonca ani ťažký a manipulácia je dobrá. Skúšala som ho aj skladať a problém som nemala žiaden 🙂

Easywalker Mosey+

Aj keď to nie je vyslovene terénny kočík, veľmi pohodlné a vzpriamené sedenie má aj Sola 2 MTX. Stokke Scoot V3 by spĺňal veľa z tvojich požiadaviek, no je ťažší na dvíhanie na obrubníky jednou rukou, teda najmä v prípade že je sedák v protismere.

Mamas&Papas Sola 2 MTX

Stokke Scoot V3

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli