V ktorom kočíku sa vyspí dvojročné dieťa?

Zodpovedané
9. máj 2022

Ahoj,

hľadám kočík pre syna, ktorý bude mať v lete 2 roky. Potrebovala by som niečo, čo nezaberie polovicu auta.

Momentálne máme Joolz hub+, no už mi príde pre neho malý. Keď v ňom sedí, zošucháva sa dole. Musí byť vhodný na dovolenku. Pozerala som Elodie Details Mondo, Easywalker Jackey a Joolz Aer.

Ktorý kočík je veľký a syn sa v ňom vyspí?

Ďakujem

Ahoj,

Joolz Aer je v poslednej dobe veľmi obľúbený kočík s jednoduchým a moderným dizajnom. veľkým výberom farebných prevedení. Na svoj typ má super odpruženie a aj keď má malé kolesá, tak toho prejde dosť. Bohužiaľ sa nedá sklopiť do úplného ľahu, ale len takého poloľahu, takže záleží na dieťati, či v kočíku pravidelne a dlho spí. Madlo a predĺženie nožičkovej časti je nutné dokúpiť zvlášť. Ako nevýhodu vidím aj nemožnosť zloženia spolu s madlom.

Podobným typom je Easywalker Jackey, ktorý je asi jeho najväčší konkurent a má presne to, čo Aeru chýba - možnosť úplného ľahu, polohovanie nôh alebo madla, ktoré je súčasťou kočíka. Navyše má vychytávku, kedy sa automaticky sám doskladá.

Elodie Details Mondo má zase bezkonkurenčnú predlžovaciu striešku, ktorá poskytuje maximálnu ochranu, ale nemá žiadne vetracie okienko. Z uvedených kočíkov je o trochu menej priestranný.

Lepšie jazdné vlastnosti majú Joolz Aer a Easywalker Jackey, tak by som sa rozhodovala medzi týmito modelmi. Pokiaľ syn v kočíku pravidelne spí, tak väčšie pohodlie bude mať určite v Easywalker Jackey a navyše k nemu nemusíš dokupovať už ďalšie príslušenstvo.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia