Ako liečiť bolesť prsníka po ukončení dojčenia?

Zodpovedané
29. okt 2019

Dobrý deň,

po 16. mesiacoch som sa rozhodla ukončiť dojčenie druhého syna. Prvého som dojčila 20 mesiacov a ukončenie išlo celkom dobre.

Aj pri druhom synovi sa mi to zdalo celkom dobre načasované až na to, že po dvoch týždňoch od kedy som prestala, tak ma začal bolieť prsník v oblasti bradavky a dvorca. Bolestivá plocha sa akoby zväčšuje.

Pocit plných pŕs nemám. Bolí ma iba jeden prsník. Dnes po stlačení sa objavilo ešte pár kvapiek. Laktáciu rozbehnúť už nechcem.

Môžem prsník stláčať do úľavy?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

áno, môžete odstriekať či rozmasírovať do úľavy.

Pár kvapiek sa môže objaviť aj niekoľko týždňov, či dokonca niekoľko mesiacov po ukončení dojčenia.

Keby bolesť neustúpila, radšej sa obráťte na svojho gynekológa.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová