Od príchodu z pôrodnice dieťa nechce prsník. Čo mám robiť?

Zodpovedané
16. máj 2024

Dobrý deň,

moje dieťa od príchodu z pôrodnice nechce prsník. Doma sme 2 dni a som z toho zúfalá. V pôrodnici sa krásne vždy prisalo a doma nič. Len chytí nervy a ani nedá bradavku do úst. Bradavky mám väčšie vystúpené. Skúsila som aj klobúčiky a nič.

Viete mi pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto bude takto online veľmi zložité.

Prvá rada:
Urobte si pelech, dajte si bábätko na seba a nechajte ho spať na svojom bruchu a hrudi. Ideálne holé bábätko alebo len v plienke. Pokiaľ bude mať chuť sa prisávať, nechajte ho, nech to skúsi samo.

Druhá rada:
Kontaktujte dobrú laktačnú poradkyňu z okolia. Môžete hľadať na www.mamila.sk.

Bábätko samozrejme potrebuje piť, preto je potrebné mu podať dokrm. Pozor na fľaštičku, ideálne dokŕmte striekačkou alebo cievkou po prste. Sledujte pocikané plienky. Akonáhle by bábätko necikalo, môže hroziť dehydratácia.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová