Ako riešiť bolesť pri dojčení a správne prisatie 12 mesačného dieťatka?

Zodpovedané
14. apr 2022

Dobrý deň,

syn má 12 mesiacov a posledné dni ma začali bolieť bradavky. Toto sa mi nestalo dobrých 10 mesiacov. Má 6 zúbkov. Bolí ma to hlavne v noci. Vtedy sa dojčí veľmi často. Poslednú noc mi to bolo prvý raz aj nepríjemné.

Inak mám dojčenie veľmi rada, len keby v noci nemuselo byť tak často. Aj cez deň dojčím stále na požiadanie. Neplánujem odstaviť a myslím, že mlieka mám dosť. Cez deň cítim občas bolesť a vidím aj otlačené zúbky na dvorci.

Ako v tomto veku riešiť správne prisatie?

Ďakujem

Dobrý deň,

skôr než problém s prisatím by som odhadovala, že môže ísť o kvasinkovú infekciu. Býva pomerne častá a dojčenie môže veľmi znepríjemniť. Skúste zaliečiť Canesténom, veľa vetrať, nenechávať prsia vo vlhkom teple, obmedziť cukor v strave.

Mazať slabšiu vrstvu častejšie počas dňa, pred dojčením umyť. Uľaviť by sa malo pomerne rýchlo.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová