Ako uskladňovať odsaté materské mlieko pri pobyte mimo domácnosti?

Zodpovedané
8. mar 2023

Dobrý deň,

bábätko papá odsaté materské mlieko z fľaše a a my budeme musieť ísť mimo domácnosť.

Ako v tom prípade postupovať?

Mám nosiť materské mlieko so sebou?

Ak áno, tak ako?

Malo by byť zohriate v termoske, zmrazené v termoobale?

Ako dlho vydrží mliečko mimo chladničky?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri izbovej teplote všeobecne cca 3 hodiny. Termoska dobu predĺži, ale ťažko povedať o koľko. Záleží od toho, že ako dlho udrží nízku teplotu - cca do 8°C. Bude to však iba v ráde jednotiek hodín.

Pokiaľ teda nemožno nadojčiť, alebo nájsť možnosť MM dlhšie chladiť, potom ostáva iba použiť umelé mlieko.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová