Je dojčenie z jedného prsníka postačujúce pre ročné dieťa?

Zodpovedané
2. aug 2019

Dobrý deň,

môj syn má 1 rok a dojčím ho 3 x denne - ráno po zobudení, poobede a večer pred spaním. Dojčím iba z jedného prsníka. Druhý prsník synček odmieta a tvorí sa mi tam už iba minimum mlieka.

Snažím sa ho vždy na prsník prikladať. Pár razy aj potiahne a odpojí sa. Nechce.

Je pre syna takéto dojčenie postačujúce?

Na večeru máva mliečnu kašu. Jogurty a ani syry ešte nepodávam. Občas má chlieb s maslom.

Už dva týždne mám na prsníku, z ktorého dojčím na bradavke z boku ranku. Každé kojenie je pre mňa bolestivé. Dávam si na to masť s ichtiolom, ale veľmi mi to nepomáha. Syn má už 8 zubov.

Ako by som mohla ranku čo najrýchlejšie zahojiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

otázka je, že ako ranka vznikla.

Ak kvôli zúbkom, skúste nájsť polohu, pri ktorej sa ranka nezhoršuje. K hojeniu odporúčam kokosový olej či hydrogélové vankúšiky.

Dojčenie z jedného prsníka bábätku stačí.

U ročného bábätka už je možné bez problémov ponúkať aj jogurt a ďalšie kyslomliečne výrobky. Napr. gervais, syry typu mozzarella pod.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová